Przekaż 1% podatku

Reklama

Wspierają nas

Aktualności
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - Leśna 2013
Poniedziałek, 23. Wrzesień 2013 16:31

Po sobotniej rywalizacji zaliczanej do Pucharu Polski i Ligi Młodzików w niedzielę w Leśnej odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Jedynymi reprezentantami Pienin na tych zawodach byli Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak. Wspólnie w konkurencji C2 zdobyli srebrne medale i tytuł Młodzieżowych Wicemistrzów Polski w slalomie. W konkurencji C1 Grzegorz Majerczak zajął 5 miejsce, a Michał Wiercioch 7.

 
Finał Pucharu Polski i Ligi Młodzików 2013 - Leśna
Niedziela, 22. Wrzesień 2013 12:12

W sobotę 21 września zostały rozegrane finałowe edycje Pucharu Polski i Ligi Młodzików w Leśnej. Kolejny raz bardzo dobrze spisali się młodzicy Pienin. W konkurencji K1 młodzików zwyciężył Bartosz Kubik, znakomity drugi przejazd pozwolił mu na pokonanie starszych kolegów. Oskar Maciąga zakończył rywalizację tuż za podium na czwartej lokacie. Na dalszych miejscach kolejno uplasowali się: Kacper Zachwieja (6 miejsce), Rafał Sarata (7 miejsce), Kacper Majerczak (8 miejsce).

W C1 młodziczek Małgorzata Mędoń zajęła drugą lokatę, natomiast w konkurencji K1 stanęła na trzecim stopniu podium. Znów bardzo dobrze spisały się dwójki. Kolejne zwycięstwo odnieśli Wiktor Czaja i Oskar Maciąga, a na drugim miejscu Konrad Szymanek i Bartosz Kubik. W C1 młodzików Wiktor Czaja przegrał tylko z Kacprem Sztubą, Konrad Szymanek zajął czwarte miejsce, a Rafał Sarata siódme. Serdecznie gratulujemy młodym zawodnikom KS Pieniny, którzy należą do krajowej czołówki. Miejmy nadzieję, że właściwa praca pozwoli w kolejnych sezonach na udane starty w juniorskiej rywalizacji i przełoży się na sukcesy na arenie międzynarodowej.

Oprócz rywalizacji młodzików przeprowadzono także zawody w kategorii juniorów i seniorów. W kategorii K1 juniorów wystąpił Krzysztof Majerczak, który stanął na drugim stopniu podium, przegrywając tylko z Erykiem Lejmelem. Podobnie zawodnicy reprezentacji Polski w C2 Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, też zajęli drugie miejsce, ustępując braciom Filipowi i Andrzejowi Brzezińskim.

 
Mistrzostwa Świata Seniorów 2013 Praga
Niedziela, 15. Wrzesień 2013 19:32

Bardzo dobry występ na Mistrzostwach Świata w Pradze zanotowali zawodnicy Pienin Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, którzy debiutując w seniorskiej imprezie tej rangi zajęli 13 miejsce. Zawodnicy kolejny raz pokazali i udowodnili, że w najważniejszym starcie sezonu są w stanie w pełni mobilizować się i startować na najwyższym poziomie. Serdeczne gratulacje! W zespole nie udało się niestety stanąć na podium, gorszy przejazd i sporo punktów karnych pozwoliło jedynie na 6 lokatę. W składzie zespołu znaleźli się także Marcin Pochwała i Piotr Szczepański (indywidualnie 5 miejsce) oraz bracia Filip i Andrzej Brzezińscy (18 pozycja).

 
Memoriał Wernerów 2013
Niedziela, 18. Sierpień 2013 19:27Reprezentanci Pienin Szczawnica podczas niedzielnych regat Memoriału Wernerów i Pucharu Polski stawali na podium w czterech z pięciu rozegranych konkurencji. W K1 mężczyzn drugie miejsce zajął Krzysztof Majerczak rozdzielając braci Polaczyków: Rafała (z Zawiszy Bydgoszcz) oraz Łukasza (AZS AWF Kraków). W C2 mężczyzn na trzeciej lokacie zawody ukończyli bracia Wojtaszkowie Artur i Radosław. Zwyciężyli reprezentanci Polski Dariusz Chlebek i Dominik Węglarz (AZS AWF Kraków), a na drugim miejscu znalazła się osada Startu Nowy Sącz Maciej Okręglak i Rafał Kij.

W C1 kobiet drugie miejsce zajęła Ewa Hurkała przegrywając tylko z Kamilą Urbanik (Start Nowy Sącz), trzecią pozycję zajęła Justyna Janczy (Spływ Sromowce Wyżne). W K1 kobiet trzecie miejsce zajęła Izabella Węglarz, przegrywając z Klaudią Zwolińską (Start Nowy Sącz) i Agnieszką Nosal (AZS AWF Kraków). W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Start Nowy Sącz (171 pkt.) przed Pieninami Szczawnica (102 pkt.) i AZS AWF Kraków (98 pkt.).

Na starcie niedzielnych zawodów w ramach 53 edycji Memoriału Wernerów oprócz juniorów i seniorów pojawiło się po czterech najlepszych młodzików w każdej z konkurencji rozgrywanych w sobotę. Najmłodsi zawodnicy sprawili kilka niespodzianek plasując się na wysokich lokatach. Na uwagę zasługuje wynik Kacpra Sztuby, który zajął drugie miejsce w C1 mężczyzn. Zwycięzcą okazał się Rafał Kij, a trzecie miejsce zajął Arkadiusz Nieć (obaj Start Nowy Sącz). Wysoko uplasował się Wiktor Czaja, zajmując szóstą pozycję. W C1 kobiet Małgorzata Mędoń, wczorajsza zwyciężczyni w rywalizacji młodziczek,  po pierwszym przejeździe zajmowała drugą lokatę, lepsze przejazdy dużo starszych konkurentek w drugim biegu sprawiły, że skończyła zawody na dobrym piątym miejscu. Osada Wiktor Czaja i Oskar Maciąga w C2 znaleźli się tuż za podium, na czwartym miejscu.


Podczas ceremonii zakończenia zawodów doszło do oficjalnego przekazania kajaka z Fundacji Rozwoju Regionu Rabka. Fundację reprezentowała Pani Maria Daszkiewicz - Członek Zarządu. Przekazany kajak trafił do Krzysztofa Majerczaka, obecnie najlepszego zawodnika KS Pieniny w konkurencji K1. Specjalnymi nagrodami pieniężnymi zostali nagrodzeni najlepsi zawodnicy KS Pieniny podczas niedzielnych zawodów: Izabella Węglarz, Wiktor Czaja i Krzysztof Majerczak. Fundatorem nagród był Pan Arkadiusz Mazurek. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Wyniki

Klasyfikacja drużynowa

 
Zawody Weteranów im. Wojciecha Piecyka
Niedziela, 18. Sierpień 2013 19:14


Po zakończeniu sobotniej rywalizacji młodzików w Małym Memoriale Wernerów i Lidze Młodzików na starcie zawodów pojawili się weterani w ramach kolejnych zawodów im. Wojciecha Piecyka. Na najwyższym stopniu podium stanęli: w K1 kobiet Maria Ćwiertniewicz, w K1 mężczyzn rocznik 1953 i starsi Marian Gonciarz, w K1 mężczyzn roczniki 1953-1978 Krzysztof Pochwała, w C1 Arkadiusz Mazurek natomiast w C2 Zbigniew Miązek i Bogdan Okręglak. Serdecznie gratulujemy wszystkim startującym i zapraszamy na regaty za rok.

Wyniki

 
Mały Memoriał Wernerów 2013
Sobota, 17. Sierpień 2013 21:08


Kolejna odsłona Małego Memoriału Wernerów przyciągnęła do Szczawnicy ponad dziewięćdziesięciu młodych adeptów slalomu kajakowego z ośmiu klubów z Polski i Słowacji. Znów wysoki poziom zaprezentowali gospodarze wygrywając w czterech z pięciu rozegranych konkurencji. Zawody były jednocześnie trzecim rzutem ogólnopolskich zawodów Ligi Młodzików, w których KS Pieniny walczy w tym sezonie o zwycięstwo.

Najlepszą zawodniczką regat okazała się Małgorzata Mędoń, która wygrała zarówno w konkurencji K1 jak i C1 zostawiając w pokonanym polu starsze od siebie zawodniczki. W C1 młodzików zwyciężył Wiktor Czaja pokonując tym razem Mistrza Polski Igora Sztubę (AZS AWF Kraków). Wiktor Czaja wraz z Oskarem Maciągą stanęli także na najwyższym stopniu podium w C2, na drugim miejscu w tej konkurencji znalazła się inna osada Pienin Konrad Szymanek i Bartosz Kubik, wymienieni zawodnicy bardzo dobrze spisali się także w K1, gdzie Oskar zajął drugie miejsce, a Bartek trzecie, niewiele ustępując obecnemu Mistrzowi Polski Marcinowi Janurowi (Start Nowy Sącz).

Wyniki

Zdjęcia

 
Puchar Europy Juniorów - Czeskie Budziejowice
Piątek, 09. Sierpień 2013 19:16

Kolejna odsłona Pucharu Europy Juniorów w Czeskich Budziejowicach, będąca jednocześnie zawodami "Nadzieji Olimpijskich", przyniosła znów sukcesy zawodników KS Pieniny. Bardzo dobrze w rywalizacji C1 kobiet spisała się Ewa Hurkała, która wywalczyła srebrny medal rywalizując z mocnymi zawodniczkami z Francji, Słowenii, Czech, Niemiec w kategorii "open" w której startowały wszystkie juniorki do 18 roku życia. W kategorii K1 mężczyzn do lat 16 na trzeciej pozycji uplasował się natomiast Krzysztof Majerczak, również ścigając się z liczną rzeszą zawodników z czołowych europejskich krajów, przegrał jedynie z dwoma zawodnikami gospodarzy. Bardzo dobrą dyspozycję potwierdził Wiktor Czaja, który także zdobył brązowy medal w konkurencji C1 U14.

Wyniki


 
Memoriał Wernerów - plakat
Wtorek, 06. Sierpień 2013 10:06 
Złoto na Mistrzostwach Europy
Niedziela, 04. Sierpień 2013 20:08

Po srebrnym medalu na Mistrzostwach Świata Młodzieżowców tym razem zespołowi C2x3, w skład którego weszli: osada KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, a także osada AWF Kraków Filip i Andrzej Brzezińscy oraz Kacper Gondek (Start Nowy Sącz) i Wojciech Pasiut (AWF Kraków), udało się stanąć na najwyższym stopniu podium i tym samym zdobyć tytuł Mistrzów Europy w tej konkurencji podczas zawodów we francuskim Bourg Saint Maurice. Indywidualnie w piątek bracia Brzezińscy ostatecznie w finale zdobyli brązowe medale, natomiast dwójka Pienin zakończyła rywalizację na 13 pozycji.

Pełne wyniki i wideo z przejazdów


 
Mistrzostwa Polski Młodzików 2013 - Wietrznice
Sobota, 03. Sierpień 2013 21:59

Pięć medali to dorobek zawodników KS Pieniny w II Mistrzostwach Polski Młodzików, które zostały rozegrane w sobotę (3 sierpnia) na torze w Wietrznicach. Na najwyższym stopniu podium stanęli w C2 Wiktor Czaja i Oskar Maciąga, powtarzając tym samym ubiegłoroczny sukces. Wiktor Czaja w C1 zdobył medal srebrny, także na drugim miejscu uplasowała się osada Bartosz Kubik i Konrad Szymanek w C2. Brązowe medale zdobyli natomiast Małgorzata Mędoń w K1 i Oskar Maciąga również w K1. 

ZDJĘCIA

WYNIKI 
Memoriał Wernerów - zapowiedź i program
Piątek, 02. Sierpień 2013 10:54

ZAPOWIEDŹ

PROGRAM SOBOTA

PROGRAM NIEDZIELA

 
Mistrzostwa Europy Juniorów i U23 - Bourg Saint Maurice
Czwartek, 01. Sierpień 2013 20:42

Od środy trwają Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców w Bourg Saint Maurice we Francji. W składzie reprezentacji Polski znalazła się osada KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, po udanych eliminacjach, w których zajęli 5 miejsce, w piątek wezmą udział w półfinale.

Wyniki i transmisja online

 
Srebro na Mistrzostwach Świata
Sobota, 20. Lipiec 2013 21:12

Osada Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak zdobyła srebrny medal w konkurencji C2x3 U23 na Mistrzostwach Świata Juniorów i Młodzieżowców w Liptovskym Mikulasu. W składzie zespołu znaleźli się także Filip i Andrzej Brzezińscy oraz osada Dariusz Chlebek i Dominik Węglarz wszyscy zawodnicy obecnie reprezentują AWF Kraków. Bracia Brzezińscy indywidualnie sięgnęli po brąz, Chlebek / Węglarz zajęli czwarte, a zawodnicy KS Pieniny piąte miejsce.

Startująca w konkurencji C1 juniorek Ewa Hurkała wraz z Justyną Janczy (Spływ Sromowce) i Kamilą Urbanik (Start Nowy Sącz) w zespole zajęły piąte miejsce.

W dniu dzisiejszym medal srebrny dla naszego kraju zdobył także zespół C2x3 juniorów w składzie: Jakub Brzeziński (AWF Kraków) i Adam Kozub (Spływ), Wojciech Klata i Krzysztof Zych (LKK Drzewica) oraz Kacper Ćwik i Dominik Janur (Start Nowy Sącz).

Wyniki zawodów


 
Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 - Liptovsky Mikulas
Czwartek, 18. Lipiec 2013 13:47

Wczoraj rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców w Lipotvskym Mikulasu, w składzie reprezentacji Polski znalazła się Ewa Hurkała (C1 juniorek) oraz osada Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak (C2 U23). Do półfinału nie udało się zakwalifikować Ewie, która ostatecznie zajęła 27 pozycję, pozostaje jej jeszcze walka o medal w konkurencji drużynowej, natomiast dwójka zajęła 10 miejsce i będzie rywalizować w półfinale w piątkowe przedpołudnie.

Wyniki i transmisja z zawodów


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

© 2021