Przekaż 1% podatku

Reklama

Wspierają nas

Aktualności
Mistrzostwa Świata Seniorów 2013 Praga
Niedziela, 15. Wrzesień 2013 19:32

Bardzo dobry występ na Mistrzostwach Świata w Pradze zanotowali zawodnicy Pienin Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, którzy debiutując w seniorskiej imprezie tej rangi zajęli 13 miejsce. Zawodnicy kolejny raz pokazali i udowodnili, że w najważniejszym starcie sezonu są w stanie w pełni mobilizować się i startować na najwyższym poziomie. Serdeczne gratulacje! W zespole nie udało się niestety stanąć na podium, gorszy przejazd i sporo punktów karnych pozwoliło jedynie na 6 lokatę. W składzie zespołu znaleźli się także Marcin Pochwała i Piotr Szczepański (indywidualnie 5 miejsce) oraz bracia Filip i Andrzej Brzezińscy (18 pozycja).

 
Memoriał Wernerów 2013
Niedziela, 18. Sierpień 2013 19:27Reprezentanci Pienin Szczawnica podczas niedzielnych regat Memoriału Wernerów i Pucharu Polski stawali na podium w czterech z pięciu rozegranych konkurencji. W K1 mężczyzn drugie miejsce zajął Krzysztof Majerczak rozdzielając braci Polaczyków: Rafała (z Zawiszy Bydgoszcz) oraz Łukasza (AZS AWF Kraków). W C2 mężczyzn na trzeciej lokacie zawody ukończyli bracia Wojtaszkowie Artur i Radosław. Zwyciężyli reprezentanci Polski Dariusz Chlebek i Dominik Węglarz (AZS AWF Kraków), a na drugim miejscu znalazła się osada Startu Nowy Sącz Maciej Okręglak i Rafał Kij.

W C1 kobiet drugie miejsce zajęła Ewa Hurkała przegrywając tylko z Kamilą Urbanik (Start Nowy Sącz), trzecią pozycję zajęła Justyna Janczy (Spływ Sromowce Wyżne). W K1 kobiet trzecie miejsce zajęła Izabella Węglarz, przegrywając z Klaudią Zwolińską (Start Nowy Sącz) i Agnieszką Nosal (AZS AWF Kraków). W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Start Nowy Sącz (171 pkt.) przed Pieninami Szczawnica (102 pkt.) i AZS AWF Kraków (98 pkt.).

Na starcie niedzielnych zawodów w ramach 53 edycji Memoriału Wernerów oprócz juniorów i seniorów pojawiło się po czterech najlepszych młodzików w każdej z konkurencji rozgrywanych w sobotę. Najmłodsi zawodnicy sprawili kilka niespodzianek plasując się na wysokich lokatach. Na uwagę zasługuje wynik Kacpra Sztuby, który zajął drugie miejsce w C1 mężczyzn. Zwycięzcą okazał się Rafał Kij, a trzecie miejsce zajął Arkadiusz Nieć (obaj Start Nowy Sącz). Wysoko uplasował się Wiktor Czaja, zajmując szóstą pozycję. W C1 kobiet Małgorzata Mędoń, wczorajsza zwyciężczyni w rywalizacji młodziczek,  po pierwszym przejeździe zajmowała drugą lokatę, lepsze przejazdy dużo starszych konkurentek w drugim biegu sprawiły, że skończyła zawody na dobrym piątym miejscu. Osada Wiktor Czaja i Oskar Maciąga w C2 znaleźli się tuż za podium, na czwartym miejscu.


Podczas ceremonii zakończenia zawodów doszło do oficjalnego przekazania kajaka z Fundacji Rozwoju Regionu Rabka. Fundację reprezentowała Pani Maria Daszkiewicz - Członek Zarządu. Przekazany kajak trafił do Krzysztofa Majerczaka, obecnie najlepszego zawodnika KS Pieniny w konkurencji K1. Specjalnymi nagrodami pieniężnymi zostali nagrodzeni najlepsi zawodnicy KS Pieniny podczas niedzielnych zawodów: Izabella Węglarz, Wiktor Czaja i Krzysztof Majerczak. Fundatorem nagród był Pan Arkadiusz Mazurek. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Wyniki

Klasyfikacja drużynowa

 
Zawody Weteranów im. Wojciecha Piecyka
Niedziela, 18. Sierpień 2013 19:14


Po zakończeniu sobotniej rywalizacji młodzików w Małym Memoriale Wernerów i Lidze Młodzików na starcie zawodów pojawili się weterani w ramach kolejnych zawodów im. Wojciecha Piecyka. Na najwyższym stopniu podium stanęli: w K1 kobiet Maria Ćwiertniewicz, w K1 mężczyzn rocznik 1953 i starsi Marian Gonciarz, w K1 mężczyzn roczniki 1953-1978 Krzysztof Pochwała, w C1 Arkadiusz Mazurek natomiast w C2 Zbigniew Miązek i Bogdan Okręglak. Serdecznie gratulujemy wszystkim startującym i zapraszamy na regaty za rok.

Wyniki

 
Mały Memoriał Wernerów 2013
Sobota, 17. Sierpień 2013 21:08


Kolejna odsłona Małego Memoriału Wernerów przyciągnęła do Szczawnicy ponad dziewięćdziesięciu młodych adeptów slalomu kajakowego z ośmiu klubów z Polski i Słowacji. Znów wysoki poziom zaprezentowali gospodarze wygrywając w czterech z pięciu rozegranych konkurencji. Zawody były jednocześnie trzecim rzutem ogólnopolskich zawodów Ligi Młodzików, w których KS Pieniny walczy w tym sezonie o zwycięstwo.

Najlepszą zawodniczką regat okazała się Małgorzata Mędoń, która wygrała zarówno w konkurencji K1 jak i C1 zostawiając w pokonanym polu starsze od siebie zawodniczki. W C1 młodzików zwyciężył Wiktor Czaja pokonując tym razem Mistrza Polski Igora Sztubę (AZS AWF Kraków). Wiktor Czaja wraz z Oskarem Maciągą stanęli także na najwyższym stopniu podium w C2, na drugim miejscu w tej konkurencji znalazła się inna osada Pienin Konrad Szymanek i Bartosz Kubik, wymienieni zawodnicy bardzo dobrze spisali się także w K1, gdzie Oskar zajął drugie miejsce, a Bartek trzecie, niewiele ustępując obecnemu Mistrzowi Polski Marcinowi Janurowi (Start Nowy Sącz).

Wyniki

Zdjęcia

 
Puchar Europy Juniorów - Czeskie Budziejowice
Piątek, 09. Sierpień 2013 19:16

Kolejna odsłona Pucharu Europy Juniorów w Czeskich Budziejowicach, będąca jednocześnie zawodami "Nadzieji Olimpijskich", przyniosła znów sukcesy zawodników KS Pieniny. Bardzo dobrze w rywalizacji C1 kobiet spisała się Ewa Hurkała, która wywalczyła srebrny medal rywalizując z mocnymi zawodniczkami z Francji, Słowenii, Czech, Niemiec w kategorii "open" w której startowały wszystkie juniorki do 18 roku życia. W kategorii K1 mężczyzn do lat 16 na trzeciej pozycji uplasował się natomiast Krzysztof Majerczak, również ścigając się z liczną rzeszą zawodników z czołowych europejskich krajów, przegrał jedynie z dwoma zawodnikami gospodarzy. Bardzo dobrą dyspozycję potwierdził Wiktor Czaja, który także zdobył brązowy medal w konkurencji C1 U14.

Wyniki


 
Memoriał Wernerów - plakat
Wtorek, 06. Sierpień 2013 10:06 
Złoto na Mistrzostwach Europy
Niedziela, 04. Sierpień 2013 20:08

Po srebrnym medalu na Mistrzostwach Świata Młodzieżowców tym razem zespołowi C2x3, w skład którego weszli: osada KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, a także osada AWF Kraków Filip i Andrzej Brzezińscy oraz Kacper Gondek (Start Nowy Sącz) i Wojciech Pasiut (AWF Kraków), udało się stanąć na najwyższym stopniu podium i tym samym zdobyć tytuł Mistrzów Europy w tej konkurencji podczas zawodów we francuskim Bourg Saint Maurice. Indywidualnie w piątek bracia Brzezińscy ostatecznie w finale zdobyli brązowe medale, natomiast dwójka Pienin zakończyła rywalizację na 13 pozycji.

Pełne wyniki i wideo z przejazdów


 
Mistrzostwa Polski Młodzików 2013 - Wietrznice
Sobota, 03. Sierpień 2013 21:59

Pięć medali to dorobek zawodników KS Pieniny w II Mistrzostwach Polski Młodzików, które zostały rozegrane w sobotę (3 sierpnia) na torze w Wietrznicach. Na najwyższym stopniu podium stanęli w C2 Wiktor Czaja i Oskar Maciąga, powtarzając tym samym ubiegłoroczny sukces. Wiktor Czaja w C1 zdobył medal srebrny, także na drugim miejscu uplasowała się osada Bartosz Kubik i Konrad Szymanek w C2. Brązowe medale zdobyli natomiast Małgorzata Mędoń w K1 i Oskar Maciąga również w K1. 

ZDJĘCIA

WYNIKI 
Memoriał Wernerów - zapowiedź i program
Piątek, 02. Sierpień 2013 10:54

ZAPOWIEDŹ

PROGRAM SOBOTA

PROGRAM NIEDZIELA

 
Mistrzostwa Europy Juniorów i U23 - Bourg Saint Maurice
Czwartek, 01. Sierpień 2013 20:42

Od środy trwają Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców w Bourg Saint Maurice we Francji. W składzie reprezentacji Polski znalazła się osada KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, po udanych eliminacjach, w których zajęli 5 miejsce, w piątek wezmą udział w półfinale.

Wyniki i transmisja online

 
Srebro na Mistrzostwach Świata
Sobota, 20. Lipiec 2013 21:12

Osada Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak zdobyła srebrny medal w konkurencji C2x3 U23 na Mistrzostwach Świata Juniorów i Młodzieżowców w Liptovskym Mikulasu. W składzie zespołu znaleźli się także Filip i Andrzej Brzezińscy oraz osada Dariusz Chlebek i Dominik Węglarz wszyscy zawodnicy obecnie reprezentują AWF Kraków. Bracia Brzezińscy indywidualnie sięgnęli po brąz, Chlebek / Węglarz zajęli czwarte, a zawodnicy KS Pieniny piąte miejsce.

Startująca w konkurencji C1 juniorek Ewa Hurkała wraz z Justyną Janczy (Spływ Sromowce) i Kamilą Urbanik (Start Nowy Sącz) w zespole zajęły piąte miejsce.

W dniu dzisiejszym medal srebrny dla naszego kraju zdobył także zespół C2x3 juniorów w składzie: Jakub Brzeziński (AWF Kraków) i Adam Kozub (Spływ), Wojciech Klata i Krzysztof Zych (LKK Drzewica) oraz Kacper Ćwik i Dominik Janur (Start Nowy Sącz).

Wyniki zawodów


 
Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 - Liptovsky Mikulas
Czwartek, 18. Lipiec 2013 13:47

Wczoraj rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców w Lipotvskym Mikulasu, w składzie reprezentacji Polski znalazła się Ewa Hurkała (C1 juniorek) oraz osada Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak (C2 U23). Do półfinału nie udało się zakwalifikować Ewie, która ostatecznie zajęła 27 pozycję, pozostaje jej jeszcze walka o medal w konkurencji drużynowej, natomiast dwójka zajęła 10 miejsce i będzie rywalizować w półfinale w piątkowe przedpołudnie.

Wyniki i transmisja z zawodów


 
VIII Puchar Burmistrza Szczawnicy - podsumowanie
Niedziela, 14. Lipiec 2013 12:41


Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych ponad sześćdziesięciu zawodników z siedmiu klubów stanęło na starcie sobotnich zawodów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Pienin wygrywając u siebie w sześciu z jedenastu rozegranych wyścigów. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w zawodach. Dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie zawodów. Zapraszamy wszystkich serdecznie na Memoriał Wernerów w dniach 17-18.08, kiedy zawody będą równocześnie zaliczane do Ligi Młodzików i Pucharu Polski.

Najlepszy wyniki zawodników Pienin

Na najwyższym podium stanęli:

- Małgorzata Mędoń (K1 i C1 dziewcząt, rocznik 1999 - 2001)

- Wiktor Czaja (C1 chłopców, rocznik 1999 - 2001)

- Wiktor Czaja i Oskar Maciąga (C2 chłopców, rocznik 1999 i młodsi)

- Krzysztof Majerczak (K1 i C1 chłopców, rocznik 1997 - 1998)

Drugie miejsca zajęli:

- Bartosz Kubik (K1 chłopców, rocznik 1999 - 2001)

- Michał Kalata (K1 chłopców, rocznik 2002 i młodsi)

- Konrad Szymanek (C1 chłopców, rocznik 1999 i młodsi)

- Konrad Szymanek i Bartosz Kubik (C2 chłopców, rocznik 1999 i młodsi)

Trzecie miejsca:

- Oskar Maciąga (K1 chłopców, rocznik 1999 - 2001)

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

ZDJĘCIA


 
Puchar Europy Juniorów - dwa srebra zawodników Pienin
Niedziela, 07. Lipiec 2013 18:55

W Krakowie została rozegrana druga edycja Pucharu Europy Juniorów, zawody te, rozgrywane pod patronatem Europejskiej Federacji Kajakowej debiutują w tym roku w kalendarzu imprez. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Pienin. Krzysztof Majerczak zajął drugie miejsce w konkurencji K1 w kategorii U16 pokonując wielu zawodników ze Słowacji, Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Słowenii. Równie dobrze spisał się Wiktor Czaja w C1 (kategoria U14) także zajmując drugą lokatę. Do finału zawodów zakwalifikowała się także Izabella Węglarz w K1 w kategorii U18 ostatecznie zajmując ósmą lokatę. Na 11 pozycji zawody ukończył Jan Węglarz w K1 U18.

Pełne wyniki zawodów

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

© 2021