Przekaż 1% podatku

Reklama

Wspierają nas

Aktualności
Puchar Ziemi Sądeckiej
Poniedziałek, 17. Czerwiec 2013 16:36

Po udanym występie reprezentantów Pienin w sobotnich zmaganiach, również w niedziele podczas zawodów Puchar Ziemi Sądeckiej będących jednocześnie drugim rzutem Pucharu Polski i Ligi Młodzików zawodnicy ze Szczawnicy stawali na podium. Bezkonkurencyjni w C2 okazali się znowu Wiktor Czaja i Oskar Maciąga, brązowe medale zdobyli Bartosz Kubik i Konrad Szymanek. W C1 młodzików Wiktor Czaja nieznacznie przegrał ze swoim najgroźniejszym rywalem Kacprem Sztubą zajmując drugą pozycję. Bardzo dobry występ zanotowała znowu Małgorzata Mędoń zdobywając brązowy medal w C1 i zajmując czwarte miejsce w K1. W K1 młodzików Oskar Maciąga zajął drugie miejsce, Bartosz Kubik piąte, w dziesiątce znalazł się też Kacper Majerczak (dziewiąta pozycja).

Wyniki zawodów

 
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Niedziela, 16. Czerwiec 2013 14:32

Bardzo dobrze spisali się młodzicy Pienin podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Wietrznicach. W C1 młodzików zwyciężył Wiktor Czaja, a Konrad Szymanek zajął 5 miejsce. W C2 młodzików pierwsze miejsce zajęła osada Wiktor Czaja i Oskar Maciąga, tuż za podium na czwartej pozycji uplasowali się Bartosz Kubik i Konrad Szymanek, 9 miejsce przypadło w udziale osadzie Michał Kalata i Kacper Zachwieja.  Małgorzata Mędoń dwa razy zajęła czwarte miejsca, zarówno w K1 jak i C1, prowadząc wyrównaną walkę ze starszymi zawodniczkami. W K1 młodzików na czwartym miejscu rywalizację zakończył Oskar Maciąga, Bartosz Kubik zajął 5 miejsce, Rafał Sarata uplasował się na 9 pozycji, Kacper Majerczak był 11, Kacper Zachwieja 13, Michał Kalata 17. W rywalizacji udział wzięli młodzicy z całej Polski, osiągnięte przez zawodników Pienin wyniki są dobrym prognostykiem przed kolejnymi zawodami, zwłaszcza przed Mistrzostwami Polski, które również odbędą się w Wietrznicach.

Wyniki


 
Wsparcie Miasta i Gminy Szczawnica ze środków profilaktyki alkoholowej
Czwartek, 23. Maj 2013 09:19

Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Pan Grzegorz Niezgoda pozytywnie rozpatrzył prośbę KS Pieniny o wsparcie finansowe ze środków profilaktyki alkoholowej na zakup specjalistycznego sprzętu sportowego. Pozyskane środki umożliwią zakup wyposażenia siłowni, kamizelek asekuracyjnych, fartuchów kajakowych, kasków, butów neoprenowych. Zrealizowane zakupy przyczynią się do podwyższenia jakości realizowanych zadań i poprawią bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

 
Kajakarstwo - sposób na aktywny wypoczynek
Czwartek, 23. Maj 2013 08:49


We wtorek 21 maja w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica doszło do podpisania umowy pomiędzy Miastem i Gminą Szczawnica a KS Pieniny na realizację zadania publicznego "Kajakarstwo - sposób na aktywny wypoczynek". Klub znalazł się w gronie siedmiu organizacji pozarządowych z terenu Szczawnicy realizujących zadania publiczne, które będą wspierane ze środków budżetu Miasta i Gminy Szczawnica.

Program będzie miał na celu systematyczne szkolenie sportowe poprzez doskonalenie pływania na kajaku, organizację zawodów międzynarodowych Maraton Kajakowy szlakiem im. Jana Pawła II "Przełom Dunajca", zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Szczawnicy, propagowanie zdrowego stylu życia. Pozyskane środki umożliwią opłacenie trenerów obsługujących zadanie, transport zawodników na zajęcia treningowe, zakup sprzętu kajakowego i asekuracyjnego oraz zakup nagród i opłacenie sędziów w czasie zawodów.

(zdjęcia: Anna Szczepaniak)


 
Mistrzostwa Polski w slalomie
Poniedziałek, 20. Maj 2013 16:41

Trzy medale to dorobek zawodników KS Pieniny na Mistrzostwach Polski seniorów w slalomie, które w tym roku odbyły się w Krakowie, jednocześnie zawody były ostatnią kwalifikacją do kadr narodowych seniorów, U23 i juniorów. Wynik sprzed roku powtórzyła osada Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak zdobywając w konkurencji indywidualnej srebrny medal, przegrali jedynie z osadą KKK Kraków Piotr Szczepański i Marcin Pochwała.

Trzecie miejsce i medal brązowy to dorobek Ewy Hurkała w C1 kobiet, jest to bardzo dobry wynik tej zawodniczki, jeszcze juniorki, która dzielnie walczyła z seniorkami w trudnej dla kobiet konkurencji kanadyjkowej. Złoty medal w tej konkurencji zdobyła Anna Ingier (Start Nowy Sącz). Z dobrej strony spisał się zespół  K1 mężczyzn, w składzie Piotr Mędoń, Krzysztof Majerczak i Jan Węglarz, który zajął drugie miejsce ulegając jedynie zawodnikom Zawiszy Bydgoszcz w składzie której znaleźli się bracia Mateusz, Rafał i Grzegorz Polaczyk. 

W pozostałych konkurencjach tytuły mistrzowskie zdobyli: C1 mężczyzn - Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz), K1 mężczyzn - Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa), K1 kobiet - Joanna Polaczyk Mędoń (Zawisza Bydgoszcz). W zespołach: C1 mężczyn - Start Nowy Sącz, C2 mężczyzn - AZS AWF Kraków, K1 kobiet - AZS AWF Kraków

Pełne wyniki ze strony organizatora

Zdjęcia


 
65 Tatra Slalom - Liptovsky Mikulas
Sobota, 11. Maj 2013 09:19

Od piątku w Liptovskym Mikulasu rozgrywane są zawody Tatra Slalom i Memoriał Ondreja Cibaka. W zawodach, będących równocześnie kwalifikacjami do kadr narodowych (juniorów, U23 i seniorów) biorą udział także zawodnicy KS Pieniny w składzie: Ewa Hurkała (K1, C1), Izabella Węglarz (K1) Jan Węglarz i Krzysztof Majerczak (K1), którzy walczą o kwalifikacje do kadry juniorów oraz osada Michał Wiercioch / Grzegorz Majerczak (C2) rywalizująca o prawo startu w czerwcowych Mistrzostwach Europy Seniorów i Pucharze Świata.

Oficjalna strona zawodów - wyniki online

 
Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w slalomie
Poniedziałek, 29. Kwiecień 2013 11:23

W Wietrznicach zostały rozegrane Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w slalomie. Rywalizacja określiła rozkład sił poszczególnych klubów i zawodników na początku sezonu.

W konkurencji C1 młodzików zwyciężył Wiktor Czaja. Izabella Węglarz zdobyła srebrny medal w konkurencji K1 juniorek. Bardzo dobrze spisała się Ewa Hurkała w otwartej konkurencji C1 kobiet zajmując drugą pozycję. W K1 młodzików trzecie miejsce zajął Oskar Maciąga, tuż za podium znalazł się Bartosz Kubik. W konkurencji K1 juniorów Krzysztof Majerczak zdobył brązowy medal, natomiast Jan Węglarz zajął piąte miejsce.

W konkurencji C2 we wszystkich kategoriach zawodnicy Pienin stanęli na podium. W konkurencji młodzików zwyciężyła osada Wiktor Czaja / Oskar Maciąga, przed osadą Konrad Szymanek / Bartosz Kubik. W rywalizacji juniorów srebrne medale zdobyli Krzysztof Majerczak i Jan Węglarz. W najstarszej grupie osada Grzegorz Majerczak / Michał Wiercioch, walcząca o udział w czerwcowych Mistrzostwach Europy, stanęła na najniższym stopniu podium. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy udanego sezonu.

Wyniki

 
Krakowskie Slalomy 2013 / Puchar Polski i Liga Młodzików
Wtorek, 16. Kwiecień 2013 20:43

W weekend na zmodernizowanym torze w Krakowie odbyły się Krakowskie Slalomy (I rzut Pucharu Polski i Ligi Młodzików). Młodzicy Pienin spisali się bardzo dobrze na trudnej i wymagającej trasie. W C2 najlepsi okazali się Wiktor Czaja i Oskar Maciąga. Wiktor w konkurencji C1 zajął 3 miejsce. W rywalizacji seniorów ze zmiennym szczęściem wystąpiła osada Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak. W sobotę podczas obu przejazdów otrzymali karę 50 pkt karnych i zajęli 11 miejsce, w niedzielę przejazdy bez "50" dały 6 lokatę. Rywalizacja we wszystkich konkurencjach była bardzo mocno obsadzona, na starcie oprócz polskich zawodników pojawili się kadrowicze ze Słowacji, Czech, Rosji, Niemiec, Irlandii.

Pełne wyniki zawodów


 
Jacek Żebracki w wyprawie na Dhaulaghiri
Niedziela, 31. Marzec 2013 14:24

W ramach programu Polski Himalaizm Zimowy 2010 - 2015 już jutro (1 kwietnia) wyrusza kolejna wyprawa, tym razem na siódmy szczyt świata Dhaulagiri (8167 m). W składzie znalazł się trener Jacek Żebracki, który z wielką pasją poświęca się górom będąc czołowym zawodnikiem polskiego skialpinizmu (reprezentant Klubu Skialpinistycznego Kandahar) i zdobywcą szczytów w Alpach, Kaukazie, Pamirze i Tien Shan. Teraz pora na góry najwyższe. Celem ekspedycji jest przygotowanie do zimowych wypraw w kolejnych latach na niezdobyte dotąd szczyty K2 i Nanga Parbat. Życzymy powodzenia!

Więcej informacji i relacja z wyprawy - oficjalna strona

Relacja na Facebook'u

 
Życzenia wielkanocne
Sobota, 30. Marzec 2013 10:11


 
Wiktor Czaja znów najlepszy
Piątek, 08. Marzec 2013 01:00

Po sukcesie na szczeblu wojewódzkim najlepsi zawodnicy reprezentujący szkoły z całej Polski w ubiegłym tygodniu rywalizowali w Ogólnopolskich Igrzyskach i Gimnazjadzie w biegach narciarskich. Rywalizacja rozpoczęła się we wtorek konkurencjami w stylu klasycznym. Wiktor reprezentujący Gimnazjum w Szczawnicy rywalizował na trasie długości 3 km (rocznik 1999). Zajął znakomite drugie miejsce uznając jedynie wyższość zawodnika z Tomaszowa Lubelskiego Kacpra Jarczaka. W środę zawodnicy na trasie 4 km do stylu łyżwowego zamienili się miejscami i Wiktor Czaja stanął na najwyższym stopniu podium.

Co warte podkreślenia sukces tym większy, że dla zawodnika Pienin przygoda z narciarstwem biegowym to tylko forma przygotowania do sezonu letniego, a w pokonanym polu pozostawił wielu zawodników z Zakopanego, Szklarskiej Poręby czy Rytra, którzy na co dzień reprezentują kluby biegowe i trenują na profesjonalnych trasach. Serdeczne gratulacje. Sukces zawodnika ze Szczawnicy pokazuje że również tutaj znajdują się zawodnicy mogący sięgać po najwyższe cele. Z tego też powodu zachęcamy Władze Miasta Szczawnicy ażeby w przyszłym sezonie zimowym więcej było działań na rzecz propagowania i rozwoju biegów narciarskich.

WYNIKI KLASYK

WYNIKI ŁYŻWA
 
Wiktor Czaja Mistrzem Małopolski w biegach narciarskich
Środa, 13. Luty 2013 22:04

Wiktor Czaja, zawodnik KS Pieniny, reprezentujący Gimnazjum w Szczawnicy, zwyciężył w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i Gimnazjadzie (rocznik 1999). Rywalizacja toczyła się na dystansie 3 km stylem klasycznym w Czerwiennem. Jest to bardzo duży sukces dla tego zawodnika, który biegi narciarskie traktuje przede wszystkim jako element przygotowawczy do sezonu letniego. Co warte podkreślenia wygrał ze znaczną przewagą ponad 30 sekund z zawodnikami z Zakopanego, Czarnego Dunajca, Nowego Targu. Na 11 miejscu w grupie starszej (rocznik 1997) rywalizację zakończył Krzysztof Majerczak. Zawodnicy wystartowali pod opieką trenera KS Pieniny Jacka Żebrackiego, który jest także nauczycielem w Gimnazjum w Szczawnicy.

Więcej informacji o zawodach

Wyniki

 
Zawody śladami Staszka Długiego - podsumowanie
Sobota, 09. Luty 2013 20:29

Impreza poświęcona była pamięci trenera Stanisława Węglarza zmarłego w 2011 roku. Znany ze szkolenia dzieci i młodzieży w kajakarstwie górskim, wychowawca wielu pokoleń sportowców, w zimie z wielką pasją realizował treningi w narciarstwie biegowym na terenie Pienin i Beskidu Sądeckiego. Zawody zostały rozegrane na terenie ośrodka narciarskiego Arena Narciarska Jaworki. Zarząd Klubu Sportowego Pieniny i sportowcy serdecznie dziękują właścicielom ośrodka narciarskiego za możliwość przeprowadzenia zawodów i pomoc w ich organizacji, a także Fundacji Dzieci Pienin, sponsora zawodów, który przez okres zimowy wspiera także akcję "Biegaj z Nami", mającą na celu popularyzację biegów narciarskich wśród dzieci i młodzieży ze Szczawnicy.

WYNIKI 1

WYNIKI 2

WYNIKI 3

WYNIKI 4

ZDJĘCIA

 
Obóz zimowy 2013
Poniedziałek, 04. Luty 2013 01:00

Zawodnicy KS Pieniny w dniach od 22 do 26 stycznia brali udział w obozie zimowym w Ochotnicy Górnej. W czasie obozu realizowane były przede wszystkim treningi na nartach biegowych. Zajęcia miały formę zabawowo - rekreacyjną. Miały na celu podniesienie umiejętności technicznych w narciarstwie biegowym jak również integrację w grupie i zdobywanie umiejętności współpracy.

Serdecznie dziękujemy Panu Markowi Kalacie za pomoc w przeprowadzeniu obozu i możliwość korzystania z pensjonatu.

Zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

© 2021