Przekaż 1% podatku

Reklama

Wspierają nas

Aktualności
VIII Puchar Burmistrza Szczawnicy - podsumowanie
Niedziela, 14. Lipiec 2013 12:41


Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych ponad sześćdziesięciu zawodników z siedmiu klubów stanęło na starcie sobotnich zawodów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Pienin wygrywając u siebie w sześciu z jedenastu rozegranych wyścigów. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w zawodach. Dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie zawodów. Zapraszamy wszystkich serdecznie na Memoriał Wernerów w dniach 17-18.08, kiedy zawody będą równocześnie zaliczane do Ligi Młodzików i Pucharu Polski.

Najlepszy wyniki zawodników Pienin

Na najwyższym podium stanęli:

- Małgorzata Mędoń (K1 i C1 dziewcząt, rocznik 1999 - 2001)

- Wiktor Czaja (C1 chłopców, rocznik 1999 - 2001)

- Wiktor Czaja i Oskar Maciąga (C2 chłopców, rocznik 1999 i młodsi)

- Krzysztof Majerczak (K1 i C1 chłopców, rocznik 1997 - 1998)

Drugie miejsca zajęli:

- Bartosz Kubik (K1 chłopców, rocznik 1999 - 2001)

- Michał Kalata (K1 chłopców, rocznik 2002 i młodsi)

- Konrad Szymanek (C1 chłopców, rocznik 1999 i młodsi)

- Konrad Szymanek i Bartosz Kubik (C2 chłopców, rocznik 1999 i młodsi)

Trzecie miejsca:

- Oskar Maciąga (K1 chłopców, rocznik 1999 - 2001)

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

ZDJĘCIA


 
Puchar Europy Juniorów - dwa srebra zawodników Pienin
Niedziela, 07. Lipiec 2013 18:55

W Krakowie została rozegrana druga edycja Pucharu Europy Juniorów, zawody te, rozgrywane pod patronatem Europejskiej Federacji Kajakowej debiutują w tym roku w kalendarzu imprez. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Pienin. Krzysztof Majerczak zajął drugie miejsce w konkurencji K1 w kategorii U16 pokonując wielu zawodników ze Słowacji, Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Słowenii. Równie dobrze spisał się Wiktor Czaja w C1 (kategoria U14) także zajmując drugą lokatę. Do finału zawodów zakwalifikowała się także Izabella Węglarz w K1 w kategorii U18 ostatecznie zajmując ósmą lokatę. Na 11 pozycji zawody ukończył Jan Węglarz w K1 U18.

Pełne wyniki zawodów

 
VIII Puchar Burmistrza Szczawnicy
Niedziela, 30. Czerwiec 2013 17:16Program zawodów

Zapowiedź zawodów

 
IV Międzynarodowe Regaty UKS w slalomie i sprincie - Wietrznice
Środa, 26. Czerwiec 2013 18:52

Wyniki - slalom

Wyniki - sprint

 
Liga Młodzików i Puchar Polski - podsumowanie po dwóch rzutach
Wtorek, 18. Czerwiec 2013 19:29

Bardzo dobre występy zawodników Pienin podczas Pucharu Ziemi Sądeckiej sprawiły, że w punktacji drużynowej Pieniny będą w tym sezonie rywalizować o zwycięstwo. Obecnie klub jest na drugiej pozycji z łączną sumą punktów 554, prowadzi LKK Drzewica (607 pkt), na trzecim miejscu Start Nowy Sącz (492 pkt).

W klasyfikacjach indywidualnych bezkonkurencyjni do tej pory są w C2 Wiktor Czaja i Oskar Maciąga, którzy wygrali dwa dotychczasowe rzuty. W C1 młodzików Wiktor Czaja zajmuje drugą lokatę, Oskar Maciąga jest natomiast trzeci w K1. W chwili obecnej w klasyfikacji generalnej na podium jest również Małgorzata Mędoń (3 miejsce C1, 5 miejsce K1).

Pozostali zawodnicy klubu w klasyfikacji: Bartosz Kubik - 5 miejsce K1, Konrad Szymanek - 8 miejsce K1, 6 miejsce C1, wspólnie z Bartoszem Kubikiem 4 miejsce C2, Michał Kalata / Kacper Zachwieja 8 miejsce C2, Kacper Majerczak - 11 miejsce K1, Kacper Zachwieja - 14 miejsce K1, Rafał Sarata - 18 miejsce K1.

Równocześnie rozgrywane były zawody do klasyfikacji Pucharu Polski, gdzie rywalizują juniorzy i seniorzy, a także wliczane są punkty zdobyte przez najlepszych młodzików. W klasyfikacji po dwóch edycjach Pieniny zajmują piąte miejsce. W C1 kobiet Ewa Hurkała zajmuje 3 miejsce pomimo startu tylko na zawodach w Krakowie. Wiktor Czaja i Oskar Maciąga są na ósmym miejscu, wyprzedzają osadę Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak (9 miejsce), która nie startowała w Wietrznicach. W klasyfikacji C2 jest także Bartosz Kubik i Konrad Szymanek (13 miejsce). W K1 mężczyzn Piotr Mędoń zajmuje 10 pozycję. W C1 Michał Wiercioch jest na 11 miejscu.

Kolejny rzut Ligi Młodzików i Pucharu Polski przewidziany jest dopiero podczas zawodów w Szczawnicy - Memoriał Wernerów, który w tym roku odbędzie się w dniach 17.08 - 18.08. Wcześniej najmłodsi zawodnicy będą rywalizować w Szczawnicy podczas zawodów Puchar Burmistrza Szczawnicy w dniu 13.07.

Wyniki Liga Młodzików - 1 cześć

Wyniki Liga Młodzików - 2 cześć

Wyniki Puchar Polski - 1 cześć

Wyniki Puchar Polski - 2 cześć


 
Puchar Ziemi Sądeckiej
Poniedziałek, 17. Czerwiec 2013 16:36

Po udanym występie reprezentantów Pienin w sobotnich zmaganiach, również w niedziele podczas zawodów Puchar Ziemi Sądeckiej będących jednocześnie drugim rzutem Pucharu Polski i Ligi Młodzików zawodnicy ze Szczawnicy stawali na podium. Bezkonkurencyjni w C2 okazali się znowu Wiktor Czaja i Oskar Maciąga, brązowe medale zdobyli Bartosz Kubik i Konrad Szymanek. W C1 młodzików Wiktor Czaja nieznacznie przegrał ze swoim najgroźniejszym rywalem Kacprem Sztubą zajmując drugą pozycję. Bardzo dobry występ zanotowała znowu Małgorzata Mędoń zdobywając brązowy medal w C1 i zajmując czwarte miejsce w K1. W K1 młodzików Oskar Maciąga zajął drugie miejsce, Bartosz Kubik piąte, w dziesiątce znalazł się też Kacper Majerczak (dziewiąta pozycja).

Wyniki zawodów

 
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Niedziela, 16. Czerwiec 2013 14:32

Bardzo dobrze spisali się młodzicy Pienin podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Wietrznicach. W C1 młodzików zwyciężył Wiktor Czaja, a Konrad Szymanek zajął 5 miejsce. W C2 młodzików pierwsze miejsce zajęła osada Wiktor Czaja i Oskar Maciąga, tuż za podium na czwartej pozycji uplasowali się Bartosz Kubik i Konrad Szymanek, 9 miejsce przypadło w udziale osadzie Michał Kalata i Kacper Zachwieja.  Małgorzata Mędoń dwa razy zajęła czwarte miejsca, zarówno w K1 jak i C1, prowadząc wyrównaną walkę ze starszymi zawodniczkami. W K1 młodzików na czwartym miejscu rywalizację zakończył Oskar Maciąga, Bartosz Kubik zajął 5 miejsce, Rafał Sarata uplasował się na 9 pozycji, Kacper Majerczak był 11, Kacper Zachwieja 13, Michał Kalata 17. W rywalizacji udział wzięli młodzicy z całej Polski, osiągnięte przez zawodników Pienin wyniki są dobrym prognostykiem przed kolejnymi zawodami, zwłaszcza przed Mistrzostwami Polski, które również odbędą się w Wietrznicach.

Wyniki


 
Wsparcie Miasta i Gminy Szczawnica ze środków profilaktyki alkoholowej
Czwartek, 23. Maj 2013 09:19

Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Pan Grzegorz Niezgoda pozytywnie rozpatrzył prośbę KS Pieniny o wsparcie finansowe ze środków profilaktyki alkoholowej na zakup specjalistycznego sprzętu sportowego. Pozyskane środki umożliwią zakup wyposażenia siłowni, kamizelek asekuracyjnych, fartuchów kajakowych, kasków, butów neoprenowych. Zrealizowane zakupy przyczynią się do podwyższenia jakości realizowanych zadań i poprawią bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

 
Kajakarstwo - sposób na aktywny wypoczynek
Czwartek, 23. Maj 2013 08:49


We wtorek 21 maja w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica doszło do podpisania umowy pomiędzy Miastem i Gminą Szczawnica a KS Pieniny na realizację zadania publicznego "Kajakarstwo - sposób na aktywny wypoczynek". Klub znalazł się w gronie siedmiu organizacji pozarządowych z terenu Szczawnicy realizujących zadania publiczne, które będą wspierane ze środków budżetu Miasta i Gminy Szczawnica.

Program będzie miał na celu systematyczne szkolenie sportowe poprzez doskonalenie pływania na kajaku, organizację zawodów międzynarodowych Maraton Kajakowy szlakiem im. Jana Pawła II "Przełom Dunajca", zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Szczawnicy, propagowanie zdrowego stylu życia. Pozyskane środki umożliwią opłacenie trenerów obsługujących zadanie, transport zawodników na zajęcia treningowe, zakup sprzętu kajakowego i asekuracyjnego oraz zakup nagród i opłacenie sędziów w czasie zawodów.

(zdjęcia: Anna Szczepaniak)


 
Mistrzostwa Polski w slalomie
Poniedziałek, 20. Maj 2013 16:41

Trzy medale to dorobek zawodników KS Pieniny na Mistrzostwach Polski seniorów w slalomie, które w tym roku odbyły się w Krakowie, jednocześnie zawody były ostatnią kwalifikacją do kadr narodowych seniorów, U23 i juniorów. Wynik sprzed roku powtórzyła osada Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak zdobywając w konkurencji indywidualnej srebrny medal, przegrali jedynie z osadą KKK Kraków Piotr Szczepański i Marcin Pochwała.

Trzecie miejsce i medal brązowy to dorobek Ewy Hurkała w C1 kobiet, jest to bardzo dobry wynik tej zawodniczki, jeszcze juniorki, która dzielnie walczyła z seniorkami w trudnej dla kobiet konkurencji kanadyjkowej. Złoty medal w tej konkurencji zdobyła Anna Ingier (Start Nowy Sącz). Z dobrej strony spisał się zespół  K1 mężczyzn, w składzie Piotr Mędoń, Krzysztof Majerczak i Jan Węglarz, który zajął drugie miejsce ulegając jedynie zawodnikom Zawiszy Bydgoszcz w składzie której znaleźli się bracia Mateusz, Rafał i Grzegorz Polaczyk. 

W pozostałych konkurencjach tytuły mistrzowskie zdobyli: C1 mężczyzn - Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz), K1 mężczyzn - Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa), K1 kobiet - Joanna Polaczyk Mędoń (Zawisza Bydgoszcz). W zespołach: C1 mężczyn - Start Nowy Sącz, C2 mężczyzn - AZS AWF Kraków, K1 kobiet - AZS AWF Kraków

Pełne wyniki ze strony organizatora

Zdjęcia


 
65 Tatra Slalom - Liptovsky Mikulas
Sobota, 11. Maj 2013 09:19

Od piątku w Liptovskym Mikulasu rozgrywane są zawody Tatra Slalom i Memoriał Ondreja Cibaka. W zawodach, będących równocześnie kwalifikacjami do kadr narodowych (juniorów, U23 i seniorów) biorą udział także zawodnicy KS Pieniny w składzie: Ewa Hurkała (K1, C1), Izabella Węglarz (K1) Jan Węglarz i Krzysztof Majerczak (K1), którzy walczą o kwalifikacje do kadry juniorów oraz osada Michał Wiercioch / Grzegorz Majerczak (C2) rywalizująca o prawo startu w czerwcowych Mistrzostwach Europy Seniorów i Pucharze Świata.

Oficjalna strona zawodów - wyniki online

 
Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w slalomie
Poniedziałek, 29. Kwiecień 2013 11:23

W Wietrznicach zostały rozegrane Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w slalomie. Rywalizacja określiła rozkład sił poszczególnych klubów i zawodników na początku sezonu.

W konkurencji C1 młodzików zwyciężył Wiktor Czaja. Izabella Węglarz zdobyła srebrny medal w konkurencji K1 juniorek. Bardzo dobrze spisała się Ewa Hurkała w otwartej konkurencji C1 kobiet zajmując drugą pozycję. W K1 młodzików trzecie miejsce zajął Oskar Maciąga, tuż za podium znalazł się Bartosz Kubik. W konkurencji K1 juniorów Krzysztof Majerczak zdobył brązowy medal, natomiast Jan Węglarz zajął piąte miejsce.

W konkurencji C2 we wszystkich kategoriach zawodnicy Pienin stanęli na podium. W konkurencji młodzików zwyciężyła osada Wiktor Czaja / Oskar Maciąga, przed osadą Konrad Szymanek / Bartosz Kubik. W rywalizacji juniorów srebrne medale zdobyli Krzysztof Majerczak i Jan Węglarz. W najstarszej grupie osada Grzegorz Majerczak / Michał Wiercioch, walcząca o udział w czerwcowych Mistrzostwach Europy, stanęła na najniższym stopniu podium. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy udanego sezonu.

Wyniki

 
Krakowskie Slalomy 2013 / Puchar Polski i Liga Młodzików
Wtorek, 16. Kwiecień 2013 20:43

W weekend na zmodernizowanym torze w Krakowie odbyły się Krakowskie Slalomy (I rzut Pucharu Polski i Ligi Młodzików). Młodzicy Pienin spisali się bardzo dobrze na trudnej i wymagającej trasie. W C2 najlepsi okazali się Wiktor Czaja i Oskar Maciąga. Wiktor w konkurencji C1 zajął 3 miejsce. W rywalizacji seniorów ze zmiennym szczęściem wystąpiła osada Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak. W sobotę podczas obu przejazdów otrzymali karę 50 pkt karnych i zajęli 11 miejsce, w niedzielę przejazdy bez "50" dały 6 lokatę. Rywalizacja we wszystkich konkurencjach była bardzo mocno obsadzona, na starcie oprócz polskich zawodników pojawili się kadrowicze ze Słowacji, Czech, Rosji, Niemiec, Irlandii.

Pełne wyniki zawodów


 
Jacek Żebracki w wyprawie na Dhaulaghiri
Niedziela, 31. Marzec 2013 14:24

W ramach programu Polski Himalaizm Zimowy 2010 - 2015 już jutro (1 kwietnia) wyrusza kolejna wyprawa, tym razem na siódmy szczyt świata Dhaulagiri (8167 m). W składzie znalazł się trener Jacek Żebracki, który z wielką pasją poświęca się górom będąc czołowym zawodnikiem polskiego skialpinizmu (reprezentant Klubu Skialpinistycznego Kandahar) i zdobywcą szczytów w Alpach, Kaukazie, Pamirze i Tien Shan. Teraz pora na góry najwyższe. Celem ekspedycji jest przygotowanie do zimowych wypraw w kolejnych latach na niezdobyte dotąd szczyty K2 i Nanga Parbat. Życzymy powodzenia!

Więcej informacji i relacja z wyprawy - oficjalna strona

Relacja na Facebook'u

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

© 2021