Przekaż 1% podatku

Reklama

Wspierają nas

Aktualności
XIII Memoriał im. Dh. Olgii Małkowskiej
Środa, 28. Lipiec 2021 16:27


27 czerwca obyły się zawody zaliczane do Ogólnopolskiej Ligi Młodzików. XIII Memoriał im. Dh. Olgii Małkowskiej rozgrywający się w Sromowcach Wyżnych był udany dla naszych reprezentantów. Wysokie miejsca zajęli:


- w K-1M rocznik 2007-2008 I miejsce wywalczył Mateusz Hamerski,

- w K-1K rocznik 2007-2008 IV miejsce wywalczyła Sandra Maciąga,

- w K-1K  rocznik  2009 i młodsze I miejsce wywalczyła Aleksandra Dusik,

w K-1K  rocznik  2009 i młodsze III miejsce wywalczyła Joanna Kotula,

- w K-1K  rocznik  2009 i młodsze IV miejsce wywalczyła młodziutka Estera Słabiak,

- W C2mixt na II stopniu podium uplasowali się Sandra Maciąga i Mateusz Hamerski.


 Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiąganych wyników. Życzymy powodzenia w kolejnych startach a już najbliższy 4 lipca na torze we Wietrznicach.
 
Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica
Czwartek, 01. Lipiec 2021 21:54


W dniu 26.06.2021 na przystani kajakowej odbyły się zawody o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica. W ramach Ogólnopolskiej Ligi Młodzików wystartowała rekordowa liczba zawodników, zgłoszonych zostało około 180 osad. Nasi zawodnicy stawali na każdym stopniu podium. Niewątpliwym sukcesem jest to, że w klasyfikacji drużynowej KS PIENINY wywalczyło I miejsce.


Wyniki naszych zawodników:

Mikołaj Mastalski - I miejsce C1M, I miejsce K1M,

Martyna Bednarczyk - III miejsce K1K, I miejsce C1K, II miejsce C-2mix z Tymoteuszem Słabiakiem,

Wiktor Regiec - III miejsce C1M grupa 2003-2006,

Mateusz Hamerski - I miejsce K1M grupa 2007-2009,

Krzysztof Dusik - II miejsce K1M grupa 2010 i młodsi, 

Estera Słabiak - I miejsce K1K grupa 2010 i młodsze, 

Roksana Słowik - II miejsce K1K grupa 2010 i mlodsze,

Joanna Kotula - III miejsce K1K grupa 2010 i młodsze,

Mateusz Hamerski / Sandra Maciąga - II miejsce C2mix grupa 2007 i młodsi,


Najmłodsza zawodniczką została Ewa Bednarczyk a najmłodszym zawodnikiem Franciszek Szczepaniak, 


Gratulacje dla wszystkich zawodników za osiągnięte sukcesy.


Serdecznie podziękowania składamy naszym sponsorom dzięki którym udało się zorganizować zawody na tak wysokim poziomie.


 


 
XVI Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica
Czwartek, 01. Lipiec 2021 21:47


Klub Sportowy Pieniny Szczawnica wraz z Urząd Miasta i Gminy Szczawnica serdecznie zapraszają na XVI PUCHAR BURMISTRZA MIASTA i GMINY SZCZAWNICA (zawody rangi Ogólnopolskiej Ligi Młodzików). Regaty odbędą się w dniu 26.06.2021. 
Puchar Prezydenta Miasta Krakowa
Czwartek, 01. Lipiec 2021 21:38


W dniu 30.05.2021 zakończył się Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Wyniki zawodów były sumą dwudniowych zawodów. Nasi zawodnicy uplasowali się kilkukrotnie na podium. W konkurencji K-1 młodzików III miejsce wywalczył Mateusz Hamerski ustępując miejsca na podium tylko dwóm zawodnikom z Kanady. W konkurencji C-2 Mix rozegrana została konkurencja open, gdzie rywalizowali młodzicy ze starszymi kolegami. Rywalizację wygrała osada z KS Pienin w składzie Martyna Bednarczyk oraz  Konrad Szymanek, na III miejscu uplasowali się Sandra Maciąga oraz Mateusz Hamerski. Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników. 
Pierwszy rzut Ligi Młodzików
Czwartek, 01. Lipiec 2021 21:23


W sobotę 29 maja 2021 obył się pierwszy rzut Ligi Młodzików. Na wymagającym i trudnym torze nasz klub reprezentowali: Sandra Maciąga, Aleksandra Dusik oraz Mateusz Hamerski. W K-1 młodzików I miejsce wywalczył Mateusz Hamerski. W K-1 młodziczek  na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Dusik, natomiast Sandra Maciąga wywalczyła V miejsce. W C-2 mix Mateusz z Sandra zdobyli III miejsce. Gratulujemy naszym młodym zawodnikom osiągniętych wyników. Następny rzut ligi młodzików odbędzie się w czerwcu w Szczawnicy podczas zawodów o Pucharze Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica. 
Krzysztof Majerczak z przepustką na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020
Sobota, 08. Maj 2021 22:11


Mamy to! Kolejny Olimpijczyk z KS PIENINY. Po Marii Ćwiertniewicz, która startowała w Monachium w 1972r i Grzegorzu Saracie startującym w Barcelonie w 1992r, sztuka ta udała się Krzysztofowi Majerczakowi. Krzysiek zdobył olimpijską przepustkę podczas Mistrzostw Europy Seniorów we włoskiej Ivrei, zajmując 12 miejsce w kategorii K1 mężczyzn. Warto również nadmienić, że Krzysiek sam na to zapracował, zdobywając dla naszego kraju ostatnie wolne miejsce olimpijskie. Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku.  
Mistrzostwa Europy Seniorów - Ivrea 2021
Sobota, 08. Maj 2021 21:55


Dnia 06.05.2021 rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Seniorów w slalomie we włoskiej Ivrei. Nasz klub reprezentuje Krzysztof Majerczak, który będzie walczył o kwalifikację olimpijską Tokio 2021. Pierwszy mały krok udało się Krzyśkowi poczynić, pewnie przeszedł kwalifikacje i w sobotę 8 maja powalczy o marzenia każdego sportowca. Cały klub trzyma kciuki.  
Zawodnicy KS PIENINY z kwalifikacją do reprezentacji Polski na pierwszą część sezonu 2021
Poniedziałek, 26. Kwiecień 2021 16:34


W dniu wczorajszym zakończyły się dwutygodniowe starty kwalifikacyjne do reprezentacji. W kategorii seniorów Krzyszysztof Majerczak potwierdził swoją wysoka formę i pewnie awansował do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy i dwa Puchary Świata. Podczas Mistrzostw Europy we włoskiej Ivrei będzie starał się wywalczyć kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021. W grupie juniorów kwalifikacje reprezentacyjną w konkurencji K1 oraz C1 wywalczył Mikołaj Mastalski. Z kolei wśród dziewcząt Martyna Bednarczyk uzyskała awans w konkurencji C1 oraz K1. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom oraz wszystkim tym którym udało się zakwalifikować do reprezentacji. Powodzenia w tych najważniejszych startach. 
Firma Empol nowym sponsorem Klubu
Czwartek, 22. Kwiecień 2021 19:16


Jest nam niezmiernie miło poinformować, że firma Empol została sponsorem klubu KS PIENINY w sezonie 2021. Dzięki wsparciu, będziemy mogli w większym stopniu wspomóc naszą młodzież w osiąganiu lepszych wyników sportowych. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaufanie. 
Schodzimy na wodę
Środa, 24. Luty 2021 10:06


Piękna pogoda pozwoliła nam wznowić treningi na wodzie. Nie mogliśmy się już doczekać zejścia na kajak. W weekend 26-28 lutego 2021 wybieramy się do Krakowa aby potrenować na torze na Kolnej. Mamy nadzieje, że pogoda zostanie z nami już na długo. Pozdrawiamy wszystkich sympatyków kajakarstwa.

 
58 Międzynarodowe Regaty Slalomowe Memoriał Anny i Artura Wenerów
Czwartek, 13. Wrzesień 2018 15:13


W słoneczną sobotę - 1 września 2018 r. na naturalnym torze kajakowym na Dunajcu odbyły się 58 Międzynarodowe Regaty Slalomowe "Memoriał Anny i Artura Wernerów". Impreza sportowa organizowana jest nieprzerwanie od 1961 roku, upamiętnia słynnego szczawnickiego lekarza i działacza sportowego a zarazem założyciela miejscowego klubu kajakowego oraz jego małżonkę. W tegorocznej edycji zawodów, zmagania w kajaku podjęły osoby z siedmiu klubów sportowych: KS Start Nowy Sącz, AZS-AWF Kraków, KS PIENINY Szczawnica, Spływ Sromowce Wyżne, LKK Drzewica, SKS Sokolica Krościenko oraz KKK Kraków. Startujący w zawodach kajakarze mieli do pokonania trasę slalomu z rozstawionymi 19 bramkami. Laureaci zajmujący miejsca 1-3 otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.

W drużynowej punktacji najlepsze wyniki osiągnęli kajakarze z KS "Start" Nowy Sącz, drugie miejsce zajął KS „Pieniny” Szczawnica, natomiast trzecią lokatę wywalczył KKK Kraków.Tegoroczne zawody stały się również doskonałą okazją do uhonorowania zawodników szczawnickiego Klubu Sportowego PIENINY, którzy osiągają wysokie wyniki zarówno w krajowym jak i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym. Wśród nagrodzonych znaleźli się Bartosz Kubik, Kacper Zachwieja, Bartłomiej Szymanek, Jakub Dyda oraz Wiktor Regiec. Zawodnicy otrzymali z rąk Sekretarza Miasta i Gminy Szczawnica – Tomasza Ciesielki nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Szczawnicy – Grzegorza Niezgodę.


Wyniki:


C-1 Młodzicy :
1. Serafin Filip – KS START Nowy Sącz
2. Kościukiewicz – KKK Kraków
3. Janczy Oktawian – SPŁYW Sromowce Wyżne


K-1 Młodziczki:
1. Brzeska Dominika – KS START Nowy Sącz
2. Liber Katarzyna – KS START Nowy Sącz
3. Bednarczyk Martyna– KS PIENINY Szczawnica


K-1 Młodzicy:
1. Regiec Wiktor - KS PIENINY Szczawnica
2. Piprek Jan - KS START Nowy Sącz
3. Reguła Bartłomiej – LKK Drzewica


C-1 Młodziczki:
1. Liber Katarzyna – KS START Nowy Sącz
2. Brzeska Dominika – KS START Nowy Sącz
3. Przybysz Natalia – SPŁYW Sromowce Wyżne


C-2 Młodzicy :
1. Szczepaniak Wiktor, Regiec Wiktor - KS PIENINY Szczawnica
2. Maciąga Oliwer, Słabiak Tymoteusz - KS PIENINY Szczawnica
3. Majerczak Krzysztof, Majerczak Adam - KS PIENINY Szczawnica


C-1 Mężczyźni Open:
1. Majerczak Grzegorz – AZS AWF Kraków
2. Wiercioch Michał – AZS AWF Kraków
3. Zachwieja Kacper - KS PIENINY Szczawnica


K-1 Kobiety Open :
1. Pacierpnik Natalia – KKK Kraków
2. Jeleńska Julia – KS START Nowy Sącz
3. Rosiek Edyta – KS START Nowy Sącz


K-1 Mężczyźni Open:
1. Majerczak Krzysztof – KKK Kraków
2. Okręglak Maciej – KS START Nowy Sącz
3. Zwoliński Paweł – KS START Nowy Sącz


C-1 Kobiety Open:
1. Stach Aleksandra – KKK Kraków
2. Hurkała Ewa – AZS AWF Kraków
3. Kulik Zuzanna – AZS AWF Kraków


C-2 Mężczyźni Open:
1. Brzeziński Filip, Brzeziński Andrzej – AZS AWF Kraków
2. Kubik Bartosz, Zachwieja Kacper - KS PIENINY Szczawnica
3. Urban Mateusz, Szymanek Konrad - KS PIENINY Szczawnica


 
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Czwartek, 30. Sierpień 2018 11:15


25 sierpnia 2018 na torze w Wietrznicach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W konkurencji K-1 mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Wiktor Regiec. Gratulujemy serdecznie.

 
V rzut Ligi Młodzików
Czwartek, 30. Sierpień 2018 11:15


W dniu 18.08.2018 w Sromowcach Wyżnych odbywał się V rzut Ligi Młodzików. Wiktor Regiec pokazał się z jak najlepszej strony wygrywając rywalizację w K-1 mężczyzn. Po V rzutach Ligi Wiktor w klasyfikacji generalnej jest liderem. Do zakończenia cyklu pozostał jeszcze jeden start w Drzewicy.

 
Mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Czwartek, 30. Sierpień 2018 11:14


W Dniach 01-03.08.2018 w miejscowości Leśna odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Nasi zawodnicy przywieźli z tych zawodów 4 medale (2 złote i 2 srebrne).
Złote medale zawisły na szyjach Bartosza Kubika i Kacpra Zachwieji, którzy wygrali rywalizację w Mistrzostwach Polski Juniorów w C-2M, Mistrzami polski Juniorów Młodszych zostali Jakub Dyda i Bartłomiej Szymanek, którzy wygrali rywalizację w C-2M Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Srebrne medale w Mistrzostwach Polski Juniorów wywalczyli Bartosz Kubik w K-1M oraz Kacper Zachwieja w C-1M, obu zawodnikom do Pierwszego miejsca zabrakło niewiele. Na 4 Miejscu uplasował się Mateusz Zarotyński w K-1M juniorów. W Olimpiadzie Młodzieży w konkurencji K-1M 6 miejsce zajął Jakub Dyda, a na 8 miejscu został sklasyfikowany Bartłomiej Szymanek. Podczas pierwszego dnia rywalizacji odbywał się IV rzut Ligi Młodzików w którym Wiktor Regiec w konkurencji K-1M wywalczył II miejsce. Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

© 2021