Przekaż 1% podatku

Reklama

Wspierają nas

Aktualności
Życzenia wielkanocne
Sobota, 30. Marzec 2013 10:11


 
Wiktor Czaja znów najlepszy
Piątek, 08. Marzec 2013 01:00

Po sukcesie na szczeblu wojewódzkim najlepsi zawodnicy reprezentujący szkoły z całej Polski w ubiegłym tygodniu rywalizowali w Ogólnopolskich Igrzyskach i Gimnazjadzie w biegach narciarskich. Rywalizacja rozpoczęła się we wtorek konkurencjami w stylu klasycznym. Wiktor reprezentujący Gimnazjum w Szczawnicy rywalizował na trasie długości 3 km (rocznik 1999). Zajął znakomite drugie miejsce uznając jedynie wyższość zawodnika z Tomaszowa Lubelskiego Kacpra Jarczaka. W środę zawodnicy na trasie 4 km do stylu łyżwowego zamienili się miejscami i Wiktor Czaja stanął na najwyższym stopniu podium.

Co warte podkreślenia sukces tym większy, że dla zawodnika Pienin przygoda z narciarstwem biegowym to tylko forma przygotowania do sezonu letniego, a w pokonanym polu pozostawił wielu zawodników z Zakopanego, Szklarskiej Poręby czy Rytra, którzy na co dzień reprezentują kluby biegowe i trenują na profesjonalnych trasach. Serdeczne gratulacje. Sukces zawodnika ze Szczawnicy pokazuje że również tutaj znajdują się zawodnicy mogący sięgać po najwyższe cele. Z tego też powodu zachęcamy Władze Miasta Szczawnicy ażeby w przyszłym sezonie zimowym więcej było działań na rzecz propagowania i rozwoju biegów narciarskich.

WYNIKI KLASYK

WYNIKI ŁYŻWA
 
Wiktor Czaja Mistrzem Małopolski w biegach narciarskich
Środa, 13. Luty 2013 22:04

Wiktor Czaja, zawodnik KS Pieniny, reprezentujący Gimnazjum w Szczawnicy, zwyciężył w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i Gimnazjadzie (rocznik 1999). Rywalizacja toczyła się na dystansie 3 km stylem klasycznym w Czerwiennem. Jest to bardzo duży sukces dla tego zawodnika, który biegi narciarskie traktuje przede wszystkim jako element przygotowawczy do sezonu letniego. Co warte podkreślenia wygrał ze znaczną przewagą ponad 30 sekund z zawodnikami z Zakopanego, Czarnego Dunajca, Nowego Targu. Na 11 miejscu w grupie starszej (rocznik 1997) rywalizację zakończył Krzysztof Majerczak. Zawodnicy wystartowali pod opieką trenera KS Pieniny Jacka Żebrackiego, który jest także nauczycielem w Gimnazjum w Szczawnicy.

Więcej informacji o zawodach

Wyniki

 
Zawody śladami Staszka Długiego - podsumowanie
Sobota, 09. Luty 2013 20:29

Impreza poświęcona była pamięci trenera Stanisława Węglarza zmarłego w 2011 roku. Znany ze szkolenia dzieci i młodzieży w kajakarstwie górskim, wychowawca wielu pokoleń sportowców, w zimie z wielką pasją realizował treningi w narciarstwie biegowym na terenie Pienin i Beskidu Sądeckiego. Zawody zostały rozegrane na terenie ośrodka narciarskiego Arena Narciarska Jaworki. Zarząd Klubu Sportowego Pieniny i sportowcy serdecznie dziękują właścicielom ośrodka narciarskiego za możliwość przeprowadzenia zawodów i pomoc w ich organizacji, a także Fundacji Dzieci Pienin, sponsora zawodów, który przez okres zimowy wspiera także akcję "Biegaj z Nami", mającą na celu popularyzację biegów narciarskich wśród dzieci i młodzieży ze Szczawnicy.

WYNIKI 1

WYNIKI 2

WYNIKI 3

WYNIKI 4

ZDJĘCIA

 
Obóz zimowy 2013
Poniedziałek, 04. Luty 2013 01:00

Zawodnicy KS Pieniny w dniach od 22 do 26 stycznia brali udział w obozie zimowym w Ochotnicy Górnej. W czasie obozu realizowane były przede wszystkim treningi na nartach biegowych. Zajęcia miały formę zabawowo - rekreacyjną. Miały na celu podniesienie umiejętności technicznych w narciarstwie biegowym jak również integrację w grupie i zdobywanie umiejętności współpracy.

Serdecznie dziękujemy Panu Markowi Kalacie za pomoc w przeprowadzeniu obozu i możliwość korzystania z pensjonatu.

Zdjęcia

 
Zawody śladami Staszka Długiego
Niedziela, 03. Luty 2013 17:46

Wszystkich pasjonatów biegów narciarskich zapraszamy w sobotę 09.02 na zawody w narciarstwie biegowym na terenie Areny Narciarskiej Jaworki. Zawody będą poświęcone pamięci trenera Stanisława Węglarza.

PLAKAT

 
Fundacja Dzieci Pienin organizuje bezpłatne zajęcia z narciarstwa biegowego
Sobota, 05. Styczeń 2013 11:14


 
Remont siłowni zakończony
Sobota, 29. Grudzień 2012 15:15

Wraz z końcem grudnia zawodnicy rozpoczęli treningi w budynku siłowni. W ostatnich latach obiekt ten nie był wykorzystywany przez Klub. Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wspomogli remont i zakup niezbędnych sprzętów.
 
Życzenia
Sobota, 22. Grudzień 2012 16:41


 
Podsumowanie sezonu 2012 - najlepsze wyniki
Wtorek, 04. Grudzień 2012 14:00Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak - C2

- 3 miejsce indywidualnie MŚ U23 Wausau (USA)
- 1 miejsce zespół C2x3 ME U23 Solkan (SLO)
- 4 miejsce zespół C2x3 MŚ U23 Wausau (USA)
- 5 miejsce indywidualnie ME U23 Solkan (SLO)
- 1 miejsce klasyfikacja generalna Puchar Polski
- 2 miejsce MP seniorów - slalom (Nowy Sącz)
- 3 miejsce Młodzieżowe MP - slalom (Drzewica)
- 2 miejsce MP seniorów w zjeździe - sprint (Nowy Sącz)
- 3 miejsce MP seniorów w zjeździe - indywidualnie, klasyczny zjazd
- 3 miejsce MP seniorów w zjeździe - zespół C2x3


Wiktor Czaja - C1

- 1 miejsce indywidualnie MP młodzików (Wietrznice)
- 2 miejsce indywidualnie klasyfikacja generalna Liga Młodzików
- 2 miejsce indywidualnie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Wietrznice)


Wiktor Czaja i Oskar Maciąga - C2

- 1 miejsce indywidualnie MP młodzików (Wietrznice)
- 1 miejsce indywidualnie klasyfikacja generalna Liga Młodzików
- 2 miejsce indywidualnie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Wietrznice)


Oskar Maciąga - K1

- 4 miejsce indywidualnie MP młodzików (Wietrznice)
- 5 miejsce indywidualnie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (Wietrznice)


Krzysztof Majerczak - K1, C1

- 2 miejsce indywidualnie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży K1 (Kraków)
- 3 miejsce MP seniorów w slalomie, zespół K1x3 (Nowy Sącz)
- 5 miejsce indywidualnie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży C1 (Kraków)


Piotr Mędoń - K1

- 2 miejsce klasyfikacja generalna Puchar Polski
- 3 miejsce MP seniorów w slalomie, zespół K1x3 (Nowy Sącz)


Izabella Węglarz - K1, C1

- 3 miejsce indywidualnie Mistrzostwa Polski Juniorów K1 (Kraków)
- 3 miejsce indywidualnie Mistrzostwa Polski Juniorów C1 (Kraków)


Ewa Hurkała - K1

- 2 miejsce indywidualnie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Kraków)


Jan Węglarz - K1

- 1 miejsce MP juniorów indywidualnie w zjeździe (Nowy Sącz)
- 3 miejsce MP seniorów w slalomie, zespół K1x3 (Nowy Sącz) 
- 5 miejsce indywidualnie Mistrzostwa Polski Juniorów (Kraków)

 
Podsumowanie sezonu 2012 - ranking klubów PZKaj
Wtorek, 04. Grudzień 2012 13:24

Wraz z końcem roku Polski Związek Kajakowy opublikował trzy rankingi klubów. Klub Sportowy Pieniny uplasował się na wysokich pozycjach. W rankingu PZKaj 2009 - 2012 w którym brane były wyniki z głównych imprez w minionym czteroleciu Klub zajął 19 pozycję na 91 klubów zrzeszonych w PZkaj. Natomiast w rankingu tylko za 2012 rok Klub zajął 22 pozycję. W powyższych rankingach brane były pod uwagę wyniki z najważniejszych zawodów ze wszystkich konkurencji, a więc z kajakarstwa płaskiego, kajak polo, zjazdu, slalomu, maratonu. W czołówce uplasowały się kluby wszechstronne, posiadające kilka grup zawodników w rożnych konkurencjach, tak jak w przypadku Zawiszy Bydgoszcz, który punkty zdobywał w klasyku, kajak polo, zjeździe i slalomie. Najlepszy klub z grona klubów kajakarstwa górskiego to Start Nowy Sącz, który w podsumowaniu czterolecia zajął 4, a za ubiegły sezon 3 miejsce. W Rankingu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży 2012, w którym brany jest pod uwagę podział na dyscypliny w kajakarstwie slalomowym Klub zajął bardzo dobre trzecie miejsce.
 
Mistrzostwa Polski w zjeździe - podsumowanie
Poniedziałek, 15. Październik 2012 18:12

Zawodnicy KS Pieniny zdobyli 4 medale na MP w zjeździe (jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe). Oprócz srebrnego krążka w sprincie osady Wiercioch / Majerczak po złoto indywidualnie, w klasycznym zjeździe odbywającym się w sobotę, sięgnął Jan Węglarz w konkurencji K1 juniorów pokonując liczne grono zawodników - zarówno slalomistów jak i płaskarzy z którymi nie rywalizuje na codzień z takich klubów jak Górnik Czechowice, Yacht Club Kraków, "4" Katowice. W sobotę osada Wiercioch / Majerczak do swojej bogatej kolekcji trofeów dołożyła brązowy medal, podobnie w niedzielę w zespołach C2x3 zdobyli także brąz, wspólnie z osadami Radosław Wojtaszek / Artur Wojtaszek i Piotr Mędoń / Adam Czaja. Gratulacje !

 
Mistrzostwa Polski w zjeździe - sprint
Sobota, 13. Październik 2012 09:44

Osada KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak zdobyła kolejny w tym sezonie medal, tym razem srebrny w konkurencji zjazdowej sprintu, podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych w Nowym Sącz, na 450 metrowej trasie przegrali o 17 setnych sekundy z olimpijczykami z Londynu i Mistrzami Polski w slalomie - osadą Piotr Szczepański i Marcin Pochwała. W sobotę zostaną rozegrane konkurencje indywidualne, a w niedzielę zespoły do tradycyjnego zjazdu.


 
Maraton szlakiem bł. Jana Pawła II 2012 - podsumowanie
Niedziela, 07. Październik 2012 13:23

  

Rywalizacja na trasie Sromowce Wyżne - Szczawnica rozpoczęła się od uroczystej Mszy św. sprawowanej przez księdza Grzegorza Gila. Oprócz zawodników, trenerów i osób związanych z kajakarstwem we Mszy św. udział wzięła liczna rzesza szczawnickiej społeczności, a także poczty sztandarowe Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, OSP w Szczawnicy, Gimnazjum Publicznego w Szczawnicy oraz KS Pieniny, wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie.

Po Mszy św. rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Jako pierwsi na trasie pojawili się młodzicy, którzy mieli do pokonania dystans od Równicy do Przystani. Zawodnicy naszego klubu licznie stawali na podium zawodów, wygrywając w każdej konkurencji. W konkurencji K1 młodziczek pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Mędoń. W gronie kajakarzy K1 pierwsze miejsce zajął Oskar Maciąga, brąz wywalczył Rafał Sarata. W C1 młodzików całe podium zajęli zawodnicy Pienin: na najwyższym stanął Wiktor Czaja, drugie miejsce dla Konrada Szymanka, a trzecie dla Mateusza Warusia. W C2 młodzików wygrała osada Pienin Bartosz Kubik / Kacper Majerczak, na drugim miejscu Michał Kalata i Kacper Zachwieja.

Seniorzy i juniorzy do pokonania mieli dystans od Sromowiec Wyżnych do przystani w Szczawnicy. Najlepszy czas na trasie uzyskał Grzegorz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz) - 51:36,57, wygrywając w K1 seniorów, brązowy medal zdobył zawodnik KS Pieniny Andrzej Hurkała. W C2 mężczyzn zwyciężyli Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, trzecie miejsce zajęli bracia Artur i Radosław Wojtaszek. Drugą pozycję w K1 juniorek wywalczyła Izabella Węglarz.  W Konkurencji K1 juniorów na najwyższym stopniu podium stanął Jan Węglarz, a na trzecim Krzysztof Majerczak. Rywalizacja w gronie juniorów i seniorów pokazała kto będzie liczył się na Mistrzostwach Polski w zjeździe za tydzień w Nowym Sączu.

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach, dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok.

WYNIKI

ZDJĘCIA

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 Następna > Ostatnie >>

© 2021