Przekaż 1% podatku

Reklama

Wspierają nas

Aktualności
VII Puchar Burmistrza, wyniki i zdjęcia
Wtorek, 10. Lipiec 2012 18:05

VII Puchar Burmistrza zakończył się trzecią lokatą gospodarzy w punktacji drużynowej, na podium zawodnicy Pienin stanęli w pięciu konkurencjach:

- I miejsce, Ewa Hurkała C1 96-97

- I miejsce, Wiktor Czaja C1 98-2000

- II miejsce, Ewa Hurkała K1 96-97

- III miejsce, Krzysztof Majerczak K1 96-97

- III miejsce, Krzysztof Majerczak C1 96-97

Gratulacje!


Pełne wyniki zawodów

Zdjęcia

 
VII Puchar Burmistrza, program i zapowiedź
Sobota, 30. Czerwiec 2012 20:24

PROGRAM ZAWODÓW

ZAPOWIEDŹ

 
Odszedł do wieczności Józef Waruś
Poniedziałek, 18. Czerwiec 2012 10:35

W dniu 17.06 odszedł do wieczności

Józef Waruś

Msza św. i uroczystości pogrzebowe odbędą się 19.06 (wtorek)

o godzinie 15.00 na cmentarzu w Szczawnicy


Pan Józef Waruś był zawodnikiem klubu w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski. Znany był również jako rzeźbiarz, tworzył w oparciu o tematykę religijną jak i w nawiązaniu do folkloru Pienin. Oprócz osiągnięć sportowych przyczynił się dla klubu jako szkutnik, produkował z drewna łodzie i wiosła.


Memoriał Wernerów 2009, Józef Waruś stoi drugi od lewej strony

 
Kajakarstwo jako sposób na aktywny wypoczynek
Niedziela, 17. Czerwiec 2012 01:00

Podobnie jak w zimę KS Pieniny zachęcał wszystkich do jazdy na nartach biegowych, tak w lecie zapraszamy wszystkich chętnych na przygodę z kajakami.

Program "Kajakarstwo jako sposób na aktywny wypoczynek" realizowany jest przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Szczawnica. Zapraszamy przede wszystkim dzieci i młodzież, dla których pierwsze kajakowe treningi mogą być ciekawą propozycją na spędzenie wakacji, również dorośli chcący aktywnie spędzić czas i rozwinąć swoje sportowe umiejętności są mile widziani na przystani kajakowej. Nie chodzi przecież wyłącznie o rywalizację sportową, ale o rozwój fizyczny i aktywność na świeżym powietrzu. Stwórzmy kajakarstwo górskie sportem wszystkich Szczawniczan! Ze swojej strony oferujemy sprzęt sportowy, fachową pomoc i opiekę instruktorów, możliwość wzięcia udziału w zawodach. Serdecznie zapraszamy!

PLAKAT

 
Memoriał Olgi Małkowskiej, Puchar Prezesa ZEW, Sromowce
Wtorek, 12. Czerwiec 2012 09:18

Zawodnicy Pienin bardzo dobrze spisali się podczas XII edycji Memoriału Olgi Małkowskiej, w konkurencjach młodzików na podium stawali pięciokrotnie. W K1 chłopców, w najmłodszej grupie, zdecydowanie zwyciężył Bartosz Kubik, brązowy medal zdobył Kacper Majerczak, tym samym zawodnicy ze Szczawnicy udowodnili że są najlepsi, pokonując rywali z innych klubów polskich jak również ze Słowacji. Gratulacje! Wiktor Czaja dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium, pewnie zwyciężył w konkurencji C1, a wraz ze swoim partnerem Oskarem Maciągą wygrali w C2. Osada Pienin złożona z zawodników Konrada Szymanka i wspomnianego Bartosza Kubika zajęła 3 miejsce.  Już za niespełna miesiąc VII Puchar Burmistrza Szczawnicy dla dzieci i młodzieży, wyniki pokazują, że zawodnicy Pienin będą liczyć się w walce o najwyższe lokaty w konkurencjach indywidualnych i powalczą o sukces w klasyfikacji drużynowej, tak jak miało to miejsce przed rokiem. Zbliżają się wakacje, zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież do podjęcia treningów w szczawnickim klubie i rozpoczęcia swojej przygody z kajakarstwem górskim.

Wyniki 1

Wyniki 2

Wyniki 3


 
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Niedziela, 03. Czerwiec 2012 20:23

Na torze w Wietrznicach zostały dzisiaj rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, rywalizacja pokazała kto będzie się liczył w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się w lipcu. Dwukrotnie na podium zawodów stanął Wiktor Czaja, zajął drugie miejsce w C1. W C2 dwójka Wiktor Czaja / Oskar Maciąga też zajęła drugą lokatę. Wyniki pokazują, że zawodnicy Pienin będą walczyć o pierwsze w historii złote medale Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się również w Wietrznicach w dniach 14 – 15 lipca.

Wyniki

 
Puchar Prezydenta Miasta Krakowa 2012
Poniedziałek, 28. Maj 2012 21:33

Regaty zakończyły się sukcesem pienińskiej osady Michał Wiercioch / Grzegorz Majerczak, zostali pokonani jedynie przez dwójkę Piotr Szczepański / Marcin Pochwała, którzy przygotowują się na Igrzyska w Londynie. Osada Pienin, z każdym startem pokazuje, że należy się jej miejsce w Reprezentacji Polski na lipcowe MŚ U23 w Wausau (USA). W niedzielę zawodnicy Pienin udowodnili, że potrafią skutecznie mobilizować się na finałowy przejazd i popłynąć go bez większych błędów co na stosunkowo trudnej trasie, nie udawało się większości osad.

Zdjęcia i więcej informacji o zawodach

 
Memoriał Ondreja Cibaka
Piątek, 18. Maj 2012 22:19

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się dwójka Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak w pierwszym dniu zawodów w Liptowskim Mikulaszu, w rozegranym dzisiaj Memoriale Ondreja Cibaka zawodnicy zajęli drugie miejsce, dwa punkty karne nie pozwoliły stanąć na najwyższym stopniu podium, przegrali z utytułowaną osadą słowacką Kucera / Batik, którzy w tamtym tygodniu zajęli 10 miejsce na Mistrzostwach Europy. W pokonanym polu zostawili osadę AZS Kraków Dominik Węglarz i Dariusz Chlebek wygrywając z nimi o równe 3 sekundy, przypominam, że ta osada reprezentowała Polskę tydzień temu w Augsburgu, w Mikulaszu zajęli 3 miejsce, pokonali również osadę niemiecką Muller / Muller (12 miejsce na ME), dzisiaj miejsce 4. W sobotę i niedzielę 64 edycja Tatra Slalom, miejmy nadzieję, że zawodnicy Pienin utrzymają swoją dyspozycję.

Szczegółowe wyniki

 
Euro 2012
Czwartek, 10. Maj 2012 19:57

Wyniki live i transmisja wideo z Euro w Augsburgu

Oficjalna strona Mistrzostw

 
Zapowiedzi imprez 2012
Sobota, 21. Kwiecień 2012 14:07

Poniżej zapowiedzi regat organizowanych przez KS Pieniny w tym sezonie:


 
28 Liptowskie Slalomy
Sobota, 21. Kwiecień 2012 08:10

Wyniki online i informacje

 
Krakowskie Slalomy 2012
Niedziela, 15. Kwiecień 2012 19:44

W weekend w Krakowie odbyły się międzynarodowe zawody Grand Prix Krakowa "Krakowskie Slalomy", regaty składały się z dwóch części, zarówno w sobotę jak i w niedzielę zawodnicy rywalizowali najpierw w przejeździe kwalifikacyjnym, a potem w finale.

Dwójka Pienin Michał Wiercioch / Grzegorz Majerczak bardzo dobrze zaprezentowała się w sobotę zajmując trzecie miejsce. W niedzielę 50 pkt karnych i gorszy czas w stosunku do czołowych osad w przejeździe finałowym nie pozwolił na podium. W obu finałach w C2 wygrali zawodnicy KKK Kraków Piotr Szczepański / Marcin Pochwała, w sobotę na drugim stopniu podium stanęli bracia Brzezińscy Filip i Andrzej z AZS AWF Kraków, w niedzielę bardzo dobrze w finale popłynęła osada Dariusz Chlebek / Dominik Węglarz zajmując drugie miejsce, na trzeciej pozycji bracia Kasprzakowie Karol i Marcin.

W konkurencji K1 mężczyzn w pierwszej części zwyciężył Dariusz Popiela wyprzedzając braci Polaczyków, kolejno Mateusza i Rafała, ci sami zawodnicy znów stanęli na podium w niedzielę, tym razem jednak zwyciężył Mateusz, drugie miejsce dla Rafała, a Dariusz Popiela na miejscu trzecim.

W C1 mężczyzn podwójnym zwycięzcą okazał się Grzegorz Kiljanek z LKK Drzewica, w sobotę na drugim miejscu Grzegorz Wójs, na trzecim Arkadiusz Nieć obaj Start Nowy Sącz, w niedzielę na podium również zawodnicy Startu, tym razem jednak na drugim miejscu Wojciech Pasiut, a na trzecim Rafał Kij. W konkurencji K1 kobiet, także dwukrotnie, najlepsza Natalia Pacierpnik z KKK Kraków. Joanna Mędoń (Zawisza Bydgoszcz) w sobotę na miejscu 2, a Agnieszka Nosal na 3. W niedzielę Nosal 2, a na trzeciej pozycji Kamila Urbanik (Start Nowy Sącz)


Szczegółowe wyniki ze strony toru "Wietrznice" 
ICF Canoe Slalom Markkleeberg 2012
Niedziela, 01. Kwiecień 2012 15:04

Pierwsze w tym sezonie regaty w Europie, w których rywalizowała europejska czołówka, odbyły się w ten weekend w niemieckim Markkleebergu. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się po raz kolejny dwójka Pienin Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, dla których regaty te były debiutem w gronie seniorów, zdobywając 4 miejsce. Wygrali utytułowani Czesi Jaroslav Volf i Ondrej Stepanek, srebrni medaliści Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, drugie miejsce dla Marcina Pochwały i Piotra Szczepańskiego, którzy po triumfie w lutym w Australii, pokazują, że będą mierzyć w tym sezonie w najwyższe cele. Na najniższym stopniu podium stanęła osada czeska Jane Jakub / Ondrej Karlovsky. Na 7 miejscu zawody ukończyła nowo utworzona osada Dominik Węglarz (wychowanek Pienin Szczawnica) i Dariusz Chlebek (pochodzący z Krościenka), co pokazuje, że mają duże szanse na awans do kadry seniorów.

W konkurencji K1 mężczyzn Mateusz Polaczyk zajął 4 miejsce. Niespodziewanie na 6 pozycji uplasował się Maciej Okręglak z sądeckiego Startu pokonując o setne sekundy Dariusza Popielę, obecnie Spójnia Warszawa, miejsce 7. Na pierwszym i drugim stopniu podium Niemcy, kolejno: Hannes Aigner i Sebastian Schubert, 3 pozycję zajął Martin Halcin ze Słowacji, który jest młodą nadzieją Słowaków na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Szczegółowe wyniki 
Wyniki zawodów w biegach narciarskich
Poniedziałek, 27. Luty 2012 20:30

WYNIKI ZAWODÓW W NARCIARSTWIE BIEGOWYM

"ŚLADAMI STASZKA DŁUGIEGO"

Szczawnica 26.02.2012, Polana "Pokrzywy"


Wyniki cz. 1

Wyniki cz. 2

Wyniki cz. 3


Zdjęcia


 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 Następna > Ostatnie >>

© 2021