Przekaż 1% podatku

Reklama

Wspierają nas

Aktualności
ME Juniorów i U23
Niedziela, 10. Lipiec 2011 22:22

Materiał i newsy dotyczące ME które od piątku rozpoczynają się w Banja Luce

 
Puchar Burmistrza, podsumowanie
Niedziela, 10. Lipiec 2011 13:22

Wyniki

Zdjęcia

 
VI Puchar Burmistrza Szczawnicy
Czwartek, 23. Czerwiec 2011 15:00

Miło nam poinformować, że nasz Klub realizuje od czerwca do października zadanie współfinansowane ze środków Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica pt. "Kajakarstwo sposób na aktywny wypoczynek". W ramach projektu zostaną min. zorganizowane zajęcia treningowe, zawody kajakowe oraz zostanie wyremontowany budynek siłowni.

 
Informacje o naborze
Czwartek, 19. Maj 2011 15:49

KS Pieniny ogłasza nabór dzieci i młodzieży, więcej informacji

 
Nie żyje Stanisław Węglarz, trener klubu
Poniedziałek, 28. Marzec 2011 15:10

Marzec 2011 r. przejdzie do historii KS Pieniny jako jeden z najsmutniejszych okresów w historii działalności klubu. Po niespełna czterech tygodniach od śmierci prezesa Józefa Saraty do wieczności odszedł dzisiaj (28.03) długoletni trener klubu Stanisław Węglarz.

Trener Węglarz związany był z klubem od lat sześćdziesiątych, najpierw jako zawodnik, a później, po ukończeniu wrocławskiej AWF, z początkiem lat siedemdziesiątych już jako trener, w ostatnich latach pracował głównie z grupą młodzików. Funkcję tę pełnił do ostatnich miesięcy, aczkolwiek ciężka choroba nie pozwalała mu na aktywną pracę. Był wychowawcą olimpijczyków klubu, wielu medalistów MŚ i ME. Należy podkreślić, że tak jak prezes Sarata, również trener Węglarz pracował zgodnie z głównym założeniem klubu, jakie na każdym kroku wspólnie podkreślali, a więc pracą z dziećmi i młodzieżą, organizowaniem dla nich zawodów, przygotowywaniem ich do rywalizacji w starszych grupach, a w końcu do reprezentowania ojczystych barw na najważniejszych imprezach. Zawodnicy zawsze będą mieli w pamięci obraz trenera Węglarza, który w lecie przebywał nad brzegiem Dunajca, natomiast zimą brał narty biegowe i przeprowadzał treningi w Pieninach i Beskidzie Sądeckim, z czego również czerpał ogromną przyjemność.

Cześć Jego Pamięci!
 
Zapowiedzi na sezon 2011
Wtorek, 22. Marzec 2011 22:19

W dziale wyniki, zapowiedzi pojawiły się zapowiedzi na imprezy organizowane przez KS Pieniny w tym sezonie


Pełny kalendarz na stronie PZKaj

 
Odszedł do wieczności Józef Sarata, prezes klubu
Piątek, 04. Marzec 2011 20:05


Z głębokim żalem zawiadamiam o śmierci prezesa klubu sportowego Pieniny, Józefa Sarata. Miał 71 lat, do końca pełnił z zamiłowaniem swoją społeczną pracę na rzecz klubu i miasta Szczawnica, o czym świadczy chociażby fakt, że jeszcze pod koniec stycznia był sędzią głównym zawodów w narciarstwie alpejskim dla dzieci i młodzieży, do końca związany ze swoim ukochanym klubem planował imprezy na nadchodzący sezon kajakowy.

W ostatnich latach pełniąc funkcję prezesa wprowadził do kalendarza imprez kajakowych Puchar Burmistrza Szczawnica dla dzieci i młodzieży, a także Spływ im. Jana Pawła II tzw. szlakiem papieskim. W ubiegłym roku zajął się organizacją jubileuszu 80 lecia Klubu. W młodości uprawiał narciarstwo i kajakarstwo, był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, startował również na Mistrzostwach Świata. W ostatnich latach swojego życia oddał wiele pracy na rzecz "Pienin" starając się ze wszystkich sił o sponsorów, należyte wykonywanie pracy przez trenerów w klubie, organizację zawodów, mobilizował i zachęcał do współpracy wiele osób. Miejmy nadzieję, że jego praca nie pójdzie na marne, a klub w przyszłości będzie nadal zajmował się należycie pracą z dziećmi i młodzieżą, co było dla niego ważną dewizą, którą na każdym kroku podkreślał.

Oprócz dokonań na arenie sportowej był również wielkim społecznikiem, przez dwie kadencję sprawował funkcję radnego Szczawnicy, zawsze optymistycznie nastawiony pomagał bezinteresownie innym. 

Do końca swojej ziemskiej wędrówki był wierny hasłu, które umieścił na jubileuszowym sztandarze "Bóg, Honor, Ojczyzna". 

MŚ w Spittal, 1963 r., od lewej Józef Sarata, Władysław Piecyk, Bronisław Waruś
 
Cztery medale to dorobek pienińskich kajakarzy na Mistrzostwach Polski w sprincie i zjeździe
Poniedziałek, 04. Październik 2010 21:44


W pierwszych dniach października Klub Sportowy Pieniny był organizatorem 67. Mistrzostw Polski w sprincie i zjeździe kajakowym na Dunajcu. Od tego roku do programu mistrzostw dołączono konkurencję sprintu, którą rozgrywano na odcinku 350 m, od przystani kajakowej do Kotońki. Na wynik końcowy sprintu składała się suma dwóch przejazdów, kwalifikacyjnego i finałowego.

Piątkowe sprinty dostarczyły wiele emocji, a rywalizacją była bardzo zacięta. O pozycji na podium decydowały niejednokrotnie ułamki sekund. Ten dzień nasi zawodnicy nie mogą zaliczyć do udanych, zarówno Michał Wiercioch z Grzegorzem Majerczakiem w C2 oraz Grzegorz Kwiatek w C1 minimalnie przegrywając uplasowali się tuż za podium zajmując ostatecznie czwarte miejsca.

Sobota to już tradycyjnie rozgrywany od wielu lat zjazd kajakowy w konkurencjach indywidualnych. Najszybciej z 4,5 kilometrową trasą uporał się Grzegorz Polaczyk (wychowanek KS Pieniny a obecnie reprezentujący KS Zawisza Bydgoszcz) zdobywając tytuł Mistrza Polski w konkurencji K1 seniorów. Na drugim stopniu podium stanął brat Grzegorza, Mateusz Polaczyk (również wychowanek KS Pieniny a obecnie AZS AWF Kraków). Bardzo miłą niespodziankę w konkurencji C1 seniorów sprawił nam Grzegorz Kwiatek zdobywając srebrny medal w konkurencji C1. Nasi juniorzy również pokazali się z bardzo dobrej strony. Dwukrotni złoci medaliści ME i brązowi medaliści MŚ, Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak okazali się bezkonkurencyjni w kategorii C2. Z kolei nasz najlepszy kajakarz, Rafał Polaczyk (brązowy medalista ME) zajął znakomite drugie miejsce, przegrywając zaledwie o 5 s z Grzegorzem Bierzało (KKW 29).

W niedzielę rozegrano konkurencje zespołowe. W kategorii C1x3 nasi zawodnicy zdobyli brązowy medal. W skład zespołu weszli: Adam Czaja, Grzegorz Kwiatek i Piotr Mędoń.

Wszystkim medalistom gratulujemy.

W imieniu organizatorów dziękujemy tym, którzy byli, startowali, kibicowali oraz pomagali w organizacji zawodów.

Zawody wspierali:

POLSKI ZWIĄZEK KAJAKOWY

URZĄD MIASTA I GMINY SZCZAWNICA

MOK SZCZAWNICA

THERMALEO 

FAKRO


Pełne wyniki na stronie: www.wietrznice.pl 
MP w zjeździe, program
Poniedziałek, 27. Wrzesień 2010 10:40

Program zawodów znajduje się tutaj

 
Zdjęcia z jubileuszu w galerii
Czwartek, 09. Wrzesień 2010 12:37

W galerii pojawiły się zdjęcia z jubileuszu, wykonane przez pana Ryszarda Remiszewskiego

 
Jubileusz 80' KS "Pieniny"
Poniedziałek, 30. Sierpień 2010 01:00

Obchody zapowiadanego jubileuszu 80 rocznicy założenia Klubu, zbiegły się z 50 Memoriałem Wernerów. W prasie pojawiło się wiele artykułów odnośnie wielkiego święta jeśli chodzi o sport w Szczawnicy i na całym Podhalu. Poniżej linki do relacji prasowych i na stronach internetowych:

Artykuł na oficjalnej stronie miasta Szczawnica

Kajaki, pasja i jubileusz, Tygodnik Podhalański

Urodziny kolebki-80 lat Klubu Sportowego "Pieniny", Gazeta Podhalańska

Szczawnica świętowała 80 lat KS "Pieniny", Gazeta Krakowska 
Podwójnie złoci, ME Juniorów i U23
Poniedziałek, 09. Sierpień 2010 17:13

Osada naszego klubu Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak zdobyła dwa złote medale, zarówno indywidualnie jak i w zespole w konkurencji C2, na ME w Markkleebergu, w Niemczech. Po brązowy medal indywidualnie sięgnął także Rafał Polaczyk w K1. Kacper Gondek zwyciężył w konkurencji C1. W sumie Polacy zdobyli 7 krążków. Po srebro sięgnęły jeszcze zespoły w C1 juniorów i w K1 U23, medal brązowy zdobył zespół C2 w grupie U23.

Szczegółowe wyniki na oficjalnej stronie mistrzostw

 
Zmarł Bronisław Waruś
Poniedziałek, 02. Sierpień 2010 18:57


W sobotę, 31 lipca, dotarła do nas wiadomość o nagłej śmierci pana Bronisława Warusia, który do ostatnich chwil swojego życia był czynnym działaczem w środowisku kajakarstwa górskiego. Jest to ogromna strata dla całej kajakarskiej społeczności i dla sportu w regionie Pienin.


Ten znakomity zawodnik, a później szkoleniowiec, urodził się w 1933 r. Jako zawodnik reprezentował barwy Pienin, w późniejszym okresie WKS Bydgoszcz. Wielokrotnie stawał na podium MP, w barwach Pienin zdobył pięć tytułów mistrzowskich. Przez wiele lat był członkiem kadry narodowej, zdobył dwa medale na MŚ, w 1957 r. w Augsburgu w zespole K1x3 medal brązowy, a w 1963 r. w austriackim Spittal sięgnął po srebrny krążek.


Jako szkoleniowiec był inicjatorem sekcji kajakarstwa górskiego w klubie Sokolica Krościenko, gdzie pracował od 1968 r. w zasadzie do końca swojego życia. Był szkoleniowcem Marii Ćwiertniewicz, jedynej jak do tej pory mistrzyni świata indywidualnie w K1, i czwartej zawodniczki igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 r. Był także pierwszym trenerem braci Brzezińskich, którzy kilka tygodni temu sięgnęli po złoty medal na MŚ juniorów. Pan Bronisław był również sędzią kajakarstwa górskiego, jeszcze w niedzielę, 25 lipca sędziował podczas zawodów UKS w Szczawnicy. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę, 4 sierpnia, o godzinie 14:00 w Krościenku, w starym kościele.


Więcej o życiu pana Bronisława na stronie pieniny24.pl


 
MŚ Juniorów w Foix, finały
Poniedziałek, 12. Lipiec 2010 10:46

Niedzielne przejazdy półfinałowe i finałowe były bardzo udane w konkurencji C2. Złoty medal zdobyli bezapelacyjnie bracia Brzezińscy, Filip i Andrzej, którzy zdominowali mistrzostwa, wygrywając we wszystkich przejazdach, zarówno w kwalifikacjach jak i w półfinałach i finałach, wygrywając w finale o ponad 3 sek. z osadą niemiecką. Zawodnicy "Pienin" Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak stanęli na najniższym stopniu podium, gratulacje, brązowy medal na MŚ Juniorów to bardzo duży sukces. Trzecia polska osada, Przemysław Plewa i Tomasz Kucia, zajęła 8 miejsce. Widać więc, że w C2 Polacy znajdują się w światowej czołówce, szkoda, że nie potwierdzili absolutnej dominacji w zespołach.

W C1 mężczyzn po medal sięgnął Kacper Gondek ze Startu Nowy Sącz, stanął na drugim stopniu podium, ustępując jedynie Rosjaninowi Kirillowi Setkiemu. Zawodnik Startu miał najlepszy czas przejazdu, dwa pkt. karne "zepchnęły" go jednak na drugą pozycję. Brązowy medal zdobył Włoch Roberto Colazingari. Kolega klubowy Gondka, Wojciech Pasiut zajął natomiast 8 miejsce, po półfinale był nawet na drugiej pozycji, ale słabszy czas przejazdu oraz punkty karne nie pozwoliły zbliżyć się mu do podium. Igor Sztuba, nie awansował do finału, zajął 13 miejsce

W pozostałych konkurencjach Polacy nie zdobyli medali. Rafał Polaczyk, zawodnik Pienin, zajął w półfinale 14 miejsce, Maciej Okręglak był 18, a Damian Piszczyński 21.  W K1 kobiet żadnej Polce nie udało się awansować do półfinału.

Na tych mistrzostwach debiutowała konkurencja C1 kobiet, gdzie wygrała Jessica Fox, zawodniczka ta zdominowała indywidualne konkurencje gdyż była także pierwsza w K1. Podsumowując reprezentanci Polski zdobyli łącznie 4 medale, 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy, co jest dosyć dobrym rezultatem. Za miesiąc ME Juniorów i U23 w Markkleebergu, w Niemczech, być może tam narodowa kadra zdobędzie jeszcze więcej medali.


Więcej zdjęć i szczegółowe wyniki na oficjalnej stronie zawodów

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 Następna > Ostatnie >>

© 2021