Przekaż 1% podatku

Reklama

Wspierają nas

Aktualności
Zmarł Władysław Czaja

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 01.01.2012 r.

odszedł do wieczności zawodnik i działacz KS Pieniny

Władysław Czaja

Miał 77 lat, Msza Św. i uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu parafialnym w Szczawnicy o godz. 14:00 w dniu 03.01.2012 r.


Władysław Czaja swoją przygodę z Klubem rozpoczął od narciarstwa. W kajakarstwie specjalizował się w zjazdach i wyścigach płaskich. W zjeździe zdobył 10 razy z rzędu tytuł Mistrza Polski, w swoim dorobku miał 17 medali z MP, zdobył także tytuł Zasłużonego Mistrza Sportu

Cześć Jego Pamięci ! 
Biegaj z nami, bezpłatne zajęcia z narciarstwa biegowego
Czwartek, 29. Grudzień 2011 16:04 
Najserdeczniejsze życzenia
Piątek, 23. Grudzień 2011 18:53


 
Zakończenie sezonu 2011
Sobota, 26. Listopad 2011 01:00

W piątek w klubie Alabama odbyło się spotkanie na którym podsumowaliśmy sezon 2011. Spotkanie było okazją do podziękowania wszystkim, którzy wspierają Klub, nagrodzeni zostali także najlepsi zawodnicy.


Zdjęcia w galerii


Składamy serdeczne podziękowania:

Państwu Zofii i Henrykowi Wierciochom

Firmie FAKRO

Zespołowi Elektrowni Wodnych SA w Niedzicy

Polskiemu Stowarzyszeniu Flisaków Pienińskich

Miastu i Gminie Szczawnica

Miejskiemu Ośrodku Kultury w Szczawnicy

Wspólnocie Leśno Gruntowej w Szczawnicy

Panu Wojciechowi Majerczakowi

Pani Barbarze Waruś, Dyrektorowi Gimnazjum Publicznego w Szczawnicy

Pani Annie Szczepaniak, Miasto i Gmina Szczawnica

      

Za wybitne osiągnięcia sportowe zostali nagrodzeni Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł. Zawodnicy Ci w ubiegłym sezonie należeli do ścisłej światowej czołówki konkurencji C2 juniorów. W lipcu startowali na ME Juniorów w Banja Luce (Bośnia i Hercegowina) gdzie zdobyli złote medale w zespole, a indywidualnie byli na V miejscu, następnie startowali w cyklu imprez Teen Cup, nieoficjalnym Pucharze Świata Juniorów, gdzie zdeklasowali rywali z liczących się w świecie kajakarstwa górskiego reprezentacji Słowacji, Czech, Niemiec i wygrali końcową klasyfikację. Nie mieli sobie równych na arenie krajowej, gdzie zdobyli Mistrzostwo Polski zarówno w slalomie jak i zjeździe. Na koniec sezonu odnieśli także zwycięstwo podczas Pucharu Nadziei Olimpijskich w Krakowie. W przyszłym sezonie osada ta będzie startować w gronie seniorów, miejmy nadzieję że wywalczy sobie miejsce w Reprezentacji.

Pozostali nagrodzeni zawodnicy to Izabella Węglarz ( srebro na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Drzewicy i brąz na MP seniorów w zjeździe w konkurencji sprintu ), Ewa Hurkała ( brąz na OOM), Jan Węglarz (IV miejsce OOM, K1), Krzysztof Majerczak (II miejsce Liga Młodzików, K1), Wiktor Czaja (V miejsce Liga Młodzików, C1), obaj zawodnicy mieli także V miejsce w Lidze Młodzików w C2, oraz Bartosz Kubik w K1 który wygrywał zawody w gronie najmłodszych.

W sezonie 2011 KS Pieniny realizował dwa zadania publiczne w zakresie upowszechniania zajęć sportowych: nauka i doskonalenie pływania zlecone przez MSiT w którym brało udział ponad 80 dzieci z całego Miasta i Gminy Szczawnica oraz program "Kajakarstwo sposób na aktywny wypoczynek" zlecony przez Miasto i Gminę Szczawnica, który miał na celu upowszechnienie kajakarstwa, z tej inicjatywy zostały rozegrane również zawody i zakupiono sprzęt sportowy.

Pieniny zorganizowały cztery imprezy sportowe. W lipcu odbył się Puchar Burmistrza Szczawnicy dla dzieci i młodzieży, pod koniec sierpnia tradycyjnie miał miejsce Memoriał Wernerów, w którym udział wzięło ponad 220 osad, w październiku dla uczczenia osoby Jana Pawła II przeprowadzono III Maraton Papieski. Oprócz tego zorganizowano zawody w slalomie i sprincie dla zawodników Pienin, w ramach wspomnianego programu "Kajakarstwo sposób na aktywny wypoczynek".

Zgodnie z ideą jaka przyświeca Klubowi, a więc stawianie na pracę z dziećmi i młodzieżą Klub zorganizował nabór zawodników. Najmłodsi adepci brali udział w obozie szkoleniowym "Wakacje w kajaku, WIETRZNICE 2011", była to dla nich ciekawa opcja na spędzenie wakacji.  Natomiast podsumowaniem sezonu była wycieczka do Słowackiego Raju oraz Aquaparku w Popradzie.

 
II Masowy Bieg Niepodległości
Sobota, 12. Listopad 2011 01:00

W sobotę zawodnicy KS Pieniny brali udział w II Masowym Biegu Niepodległości. W ogólnej klasyfikacji open Pieniny zajęły I miejsce zdobywając główną nagrodę. Na podium zawodów stanęli Małgorzata Mędoń, I miejsce w grupie dziewcząt 2001 i młodsze oraz Wiktor Czaja I miejsce i Bartosz Kubik III miejsce, w kategorii chłopców, rocznik 1999 i 2000.


Informacje i zdjęcie pochodzą z serwisu Szczawniczanin.pl, tam też szczegółowa relacja z zawodów

 
Wyniki i zdjęcia / Maraton Szlakiem Papieskim
Sobota, 08. Październik 2011 17:13

Wyniki zawodów

Zdjęcia z zawodów

 
Pięć medali MP w zjeździe w Wietrznicach
Wtorek, 27. Wrzesień 2011 12:40

W weekend w Wietrznicach odbyły się 68 MP w zjeździe. Rywalizacja rozpoczęła się w piątek od konkurencji sprinterskich (konkurencje sprintu zostały wprowadzone do programu w zeszłym roku), brązowy medal zdobyła Izabella Węglarz, rywalizacja toczyła się w kategorii open (juniorki i seniorki razem), zawodniczkę Pienin pokonały jedynie kadrowiczki w slalomie, wygrała Joanna Mędoń Polaczyk przed Natalią Pacierpnik (obie KKK Kraków). Ewa Hurkała zajęła 8 miejsce. Brązowy medal zdobyła również dwójka Michał Wiercioch / Grzegorz Majerczak. Wygrali zawodnicy KKK Kraków Piotr Szczepański / Marcin Pochwała, drugie miejsce dla osady Startu Nowy Sącz Drwal Krzysztof / Poparda Andrzej.  Bracia Artur i Radosław Wojtaszek uplasowali się na 6 pozycji.

Sobota, to już tradycyjnie na MP konkurencje indywidualne. Juniorzy i seniorzy startowali osobno. Wspomniana dwójka Wiercioch / Majerczak zdobyła złoty medal. Michał Kubik w C1 osiągnął czwartą pozycję, w K1 Jan Węglarz na 9. W juniorkach Izabella Węglarz, Ewa Hurkała i Natalia Węglarz odpowiednio na 11, 14 i 16 miejscu. W grupie seniorów najwyższą pozycję zajęła dwójka Łukasz Hurkała / Adam Czaja (4 miejsce), bracia Wojtaszek na miejscu 6. W pozostałych konkurencjach Hubert Klimek na 8 miejscu, a Kamil Zaród na 10 (obaj w C1), natomiast jedyna seniorka Iwona Polaczyk zajęła 9 miejsce.

W niedzielę w konkurencjach zespołowych zawodnicy Pienin dwa razy stawali na podium. W C2x3 medal srebrny (Wiercioch / Majerczak, Wojtaszek / Wojtaszek, Hurkała / Czaja), a w C1x3 brązowy (trójka Klimek, Kubik, Zaród). Gratulacje dla wszystkich startujących zawodników, miejmy nadzieję, że za rok medali będzie jeszcze więcej.

Pełne wyniki na stronie Toru Kajakowego Wietrznice

 
Zapowiedź i program III Papieskiego Maratonu
Poniedziałek, 12. Wrzesień 2011 17:03

Na 8 października planowane jest przeprowadzenie 3 edycji Maratonu Papieskiego, wzorem lat ubiegłych trasa maratonu będzie prowadziła Przełomem Dunajca, w tym roku zachęcamy do udziału szczególnie turystów związanych z kajakarstwem. Będzie to na pewno możliwość wyrazu swojej pamięci i szacunku dla Jana Pawła II i jego nauczania, w którym nigdy nie brakowało obok rozważań o rozwoju duchowym również wielu przemyśleń związanych z wartościami jakie niesie sport i prowadzeniem zdrowego trybu życia. Przed zawodami sportowymi planujemy organizację Mszy Świętej obok pomnika poświęconego Papieskiemu Szlakowi na Dunajcu

Serdecznie zapraszamy!

Zapowiedź zawodów

Program zawodów


 
Srebro Mateusza Polaczyka na MŚ w Bratysławie
Niedziela, 11. Wrzesień 2011 12:12

W konkurencji indywidualnej K1 Mateusz Polaczyk, były zawodnik KS Pieniny, obecnie reprezentujący AWF Kraków zdobył na MŚ seniorów w Bratysławie srebrny medal. Gratulacje! Wygrał Słoweniec Peter Kauzer. Tym samym Mateusz zapewnił Polsce kwalifikacje olimpijską w K1, warto dodać, że Polacy w Bratysławie we wszystkich konkurencjach zdobyli przepustki do Londynu.

Szczegółowe wyniki i informacje na stronie Mistrzostw Świata

 
Zawody w slalomie i sprincie
Wtorek, 06. Wrzesień 2011 16:37W sobotę prawie wszyscy zawodnicy Pienin, a było ich 27, stanęło na starcie wewnętrznych zawodów w sprincie i slalomie. Na początku musieli pokonać trasę sprintu od Równicy do przystani kajakowej, a potem rywalizacja przeniosła się na bramki, do pokonania był jeden przejazd. Na łączny wynik złożyła się suma wyników ze sprintu i slalomu. W kategorii K1 młodzików wygrał Krzysztof Majerczak, w C1 Wiktor Czaja, w K1 młodziczek najlepsza była Małgorzata Mędoń, niestety na starcie w kategorii młodzików nie stanęła żadna dwójka. Zawody wsparł finansowo Pan Wojciech Majerczak.

Zawody w sprincie i slalomie kajakowym zostały zrealizowane w ramach zadania publicznego pt. "Kajakarstwo sposób na aktywny wypoczynek", realizowanego przy współudziale finansowym Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica.

Wszystkim startującym zawodnikom gratulujemy, miejmy nadzieję, że podobną imprezę uda się zorganizować w przyszłym roku, i że wystartuje jeszcze liczniejsze grono zawodników.

Wyniki zawodów

 
Memoriał Wernerów 2011
Poniedziałek, 22. Sierpień 2011 15:33
Program zawodów

Zapowiedź V Rzutu Ligi Młodzików i Zawodów Weteranów im. Wojciecha Piecyka

Zapowiedź 50 Międzynarodowych Regat Slalomowym "Memoriał A.A. Wernerów"


 
Puchar Świata / Praga
Czwartek, 11. Sierpień 2011 23:18

PŚ w Pradze można oglądać na żywo w sobotę i niedzielę na oficjalnym kanale ICF

W niedzielę również transmisja na Eurosporcie od 12:00 (finały K1 kobiet i C2)

Więcej o zawodach, wyniki eliminacji


 
MP Seniorów, Kraków
Sobota, 06. Sierpień 2011 15:44

Wyniki


 
Drugie miejsce na Pucharze Świata Juniorów
Środa, 03. Sierpień 2011 13:45

W ubiegły weekend dwójka Wiercioch / Majerczak brała udział w zawodach Vajda Teen Cup (nieoficjalnym Pucharze Świata Juniorów) na torze w Bratysławie, zawodnicy Pienin zajęli drugie miejsce z niewielką stratą do zwycięskiej osady czeskiej Rohan / Svoboda. Gratulacje !

Oprócz osady Pienin, na starcie stanęli również inni reprezentanci Polski. W K1 juniorek Monika Liptak (Spływ Sromowce Wyżne) zajęła 5 miejsce. W C1 juniorów Michał Kołomański był na 7 pozycji. W konkurencji K1 juniorów o podium walczył Maciej Okręglak (Start Nowy Sącz), 50 pkt karnych, przy najlepszym czasie przejazdu, nie pozwoliło jednak na bardzo wysoką pozycję. Zajął 9 miejsce, pozycję wyżej był Paweł Reszelewski  (LKK Drzewica).

Szczegółowe wyniki wszystkich konkurencji

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 Następna > Ostatnie >>

© 2021