infoSzczawnica.pl

Reklama

wpieniny.pl

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Wspierają nas

Witamy w świecie kajakarstwa górskiego...
MP w zjeździe, program PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 27. Wrzesień 2010 09:40

Program zawodów znajduje się tutaj

 
Zdjęcia z jubileuszu w galerii PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Czwartek, 09. Wrzesień 2010 11:37

W galerii pojawiły się zdjęcia z jubileuszu, wykonane przez pana Ryszarda Remiszewskiego

 
Jubileusz 80' KS "Pieniny" PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 30. Sierpień 2010 00:00

Obchody zapowiadanego jubileuszu 80 rocznicy założenia Klubu, zbiegły się z 50 Memoriałem Wernerów. W prasie pojawiło się wiele artykułów odnośnie wielkiego święta jeśli chodzi o sport w Szczawnicy i na całym Podhalu. Poniżej linki do relacji prasowych i na stronach internetowych:

Artykuł na oficjalnej stronie miasta Szczawnica

Kajaki, pasja i jubileusz, Tygodnik Podhalański

Urodziny kolebki-80 lat Klubu Sportowego "Pieniny", Gazeta Podhalańska

Szczawnica świętowała 80 lat KS "Pieniny", Gazeta Krakowska 
Podwójnie złoci, ME Juniorów i U23 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 09. Sierpień 2010 16:13

Osada naszego klubu Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak zdobyła dwa złote medale, zarówno indywidualnie jak i w zespole w konkurencji C2, na ME w Markkleebergu, w Niemczech. Po brązowy medal indywidualnie sięgnął także Rafał Polaczyk w K1. Kacper Gondek zwyciężył w konkurencji C1. W sumie Polacy zdobyli 7 krążków. Po srebro sięgnęły jeszcze zespoły w C1 juniorów i w K1 U23, medal brązowy zdobył zespół C2 w grupie U23.

Szczegółowe wyniki na oficjalnej stronie mistrzostw

 
Zmarł Bronisław Waruś PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 02. Sierpień 2010 17:57


W sobotę, 31 lipca, dotarła do nas wiadomość o nagłej śmierci pana Bronisława Warusia, który do ostatnich chwil swojego życia był czynnym działaczem w środowisku kajakarstwa górskiego. Jest to ogromna strata dla całej kajakarskiej społeczności i dla sportu w regionie Pienin.


Ten znakomity zawodnik, a później szkoleniowiec, urodził się w 1933 r. Jako zawodnik reprezentował barwy Pienin, w późniejszym okresie WKS Bydgoszcz. Wielokrotnie stawał na podium MP, w barwach Pienin zdobył pięć tytułów mistrzowskich. Przez wiele lat był członkiem kadry narodowej, zdobył dwa medale na MŚ, w 1957 r. w Augsburgu w zespole K1x3 medal brązowy, a w 1963 r. w austriackim Spittal sięgnął po srebrny krążek.


Jako szkoleniowiec był inicjatorem sekcji kajakarstwa górskiego w klubie Sokolica Krościenko, gdzie pracował od 1968 r. w zasadzie do końca swojego życia. Był szkoleniowcem Marii Ćwiertniewicz, jedynej jak do tej pory mistrzyni świata indywidualnie w K1, i czwartej zawodniczki igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 r. Był także pierwszym trenerem braci Brzezińskich, którzy kilka tygodni temu sięgnęli po złoty medal na MŚ juniorów. Pan Bronisław był również sędzią kajakarstwa górskiego, jeszcze w niedzielę, 25 lipca sędziował podczas zawodów UKS w Szczawnicy. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę, 4 sierpnia, o godzinie 14:00 w Krościenku, w starym kościele.


Więcej o życiu pana Bronisława na stronie pieniny24.pl


 
MŚ Juniorów w Foix, finały PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 12. Lipiec 2010 09:46

Niedzielne przejazdy półfinałowe i finałowe były bardzo udane w konkurencji C2. Złoty medal zdobyli bezapelacyjnie bracia Brzezińscy, Filip i Andrzej, którzy zdominowali mistrzostwa, wygrywając we wszystkich przejazdach, zarówno w kwalifikacjach jak i w półfinałach i finałach, wygrywając w finale o ponad 3 sek. z osadą niemiecką. Zawodnicy "Pienin" Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak stanęli na najniższym stopniu podium, gratulacje, brązowy medal na MŚ Juniorów to bardzo duży sukces. Trzecia polska osada, Przemysław Plewa i Tomasz Kucia, zajęła 8 miejsce. Widać więc, że w C2 Polacy znajdują się w światowej czołówce, szkoda, że nie potwierdzili absolutnej dominacji w zespołach.

W C1 mężczyzn po medal sięgnął Kacper Gondek ze Startu Nowy Sącz, stanął na drugim stopniu podium, ustępując jedynie Rosjaninowi Kirillowi Setkiemu. Zawodnik Startu miał najlepszy czas przejazdu, dwa pkt. karne "zepchnęły" go jednak na drugą pozycję. Brązowy medal zdobył Włoch Roberto Colazingari. Kolega klubowy Gondka, Wojciech Pasiut zajął natomiast 8 miejsce, po półfinale był nawet na drugiej pozycji, ale słabszy czas przejazdu oraz punkty karne nie pozwoliły zbliżyć się mu do podium. Igor Sztuba, nie awansował do finału, zajął 13 miejsce

W pozostałych konkurencjach Polacy nie zdobyli medali. Rafał Polaczyk, zawodnik Pienin, zajął w półfinale 14 miejsce, Maciej Okręglak był 18, a Damian Piszczyński 21.  W K1 kobiet żadnej Polce nie udało się awansować do półfinału.

Na tych mistrzostwach debiutowała konkurencja C1 kobiet, gdzie wygrała Jessica Fox, zawodniczka ta zdominowała indywidualne konkurencje gdyż była także pierwsza w K1. Podsumowując reprezentanci Polski zdobyli łącznie 4 medale, 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy, co jest dosyć dobrym rezultatem. Za miesiąc ME Juniorów i U23 w Markkleebergu, w Niemczech, być może tam narodowa kadra zdobędzie jeszcze więcej medali.


Więcej zdjęć i szczegółowe wyniki na oficjalnej stronie zawodów

 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
© 2010 KS Pieniny