Przekaż 1% podatku

Reklama

Wspierają nas

Aktualności
Zdjęcia z jubileuszu w galerii
Czwartek, 09. Wrzesień 2010 12:37

W galerii pojawiły się zdjęcia z jubileuszu, wykonane przez pana Ryszarda Remiszewskiego

 
Jubileusz 80' KS "Pieniny"
Poniedziałek, 30. Sierpień 2010 01:00

Obchody zapowiadanego jubileuszu 80 rocznicy założenia Klubu, zbiegły się z 50 Memoriałem Wernerów. W prasie pojawiło się wiele artykułów odnośnie wielkiego święta jeśli chodzi o sport w Szczawnicy i na całym Podhalu. Poniżej linki do relacji prasowych i na stronach internetowych:

Artykuł na oficjalnej stronie miasta Szczawnica

Kajaki, pasja i jubileusz, Tygodnik Podhalański

Urodziny kolebki-80 lat Klubu Sportowego "Pieniny", Gazeta Podhalańska

Szczawnica świętowała 80 lat KS "Pieniny", Gazeta Krakowska 
Podwójnie złoci, ME Juniorów i U23
Poniedziałek, 09. Sierpień 2010 17:13

Osada naszego klubu Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak zdobyła dwa złote medale, zarówno indywidualnie jak i w zespole w konkurencji C2, na ME w Markkleebergu, w Niemczech. Po brązowy medal indywidualnie sięgnął także Rafał Polaczyk w K1. Kacper Gondek zwyciężył w konkurencji C1. W sumie Polacy zdobyli 7 krążków. Po srebro sięgnęły jeszcze zespoły w C1 juniorów i w K1 U23, medal brązowy zdobył zespół C2 w grupie U23.

Szczegółowe wyniki na oficjalnej stronie mistrzostw

 
Zmarł Bronisław Waruś
Poniedziałek, 02. Sierpień 2010 18:57


W sobotę, 31 lipca, dotarła do nas wiadomość o nagłej śmierci pana Bronisława Warusia, który do ostatnich chwil swojego życia był czynnym działaczem w środowisku kajakarstwa górskiego. Jest to ogromna strata dla całej kajakarskiej społeczności i dla sportu w regionie Pienin.


Ten znakomity zawodnik, a później szkoleniowiec, urodził się w 1933 r. Jako zawodnik reprezentował barwy Pienin, w późniejszym okresie WKS Bydgoszcz. Wielokrotnie stawał na podium MP, w barwach Pienin zdobył pięć tytułów mistrzowskich. Przez wiele lat był członkiem kadry narodowej, zdobył dwa medale na MŚ, w 1957 r. w Augsburgu w zespole K1x3 medal brązowy, a w 1963 r. w austriackim Spittal sięgnął po srebrny krążek.


Jako szkoleniowiec był inicjatorem sekcji kajakarstwa górskiego w klubie Sokolica Krościenko, gdzie pracował od 1968 r. w zasadzie do końca swojego życia. Był szkoleniowcem Marii Ćwiertniewicz, jedynej jak do tej pory mistrzyni świata indywidualnie w K1, i czwartej zawodniczki igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 r. Był także pierwszym trenerem braci Brzezińskich, którzy kilka tygodni temu sięgnęli po złoty medal na MŚ juniorów. Pan Bronisław był również sędzią kajakarstwa górskiego, jeszcze w niedzielę, 25 lipca sędziował podczas zawodów UKS w Szczawnicy. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę, 4 sierpnia, o godzinie 14:00 w Krościenku, w starym kościele.


Więcej o życiu pana Bronisława na stronie pieniny24.pl


 
MŚ Juniorów w Foix, finały
Poniedziałek, 12. Lipiec 2010 10:46

Niedzielne przejazdy półfinałowe i finałowe były bardzo udane w konkurencji C2. Złoty medal zdobyli bezapelacyjnie bracia Brzezińscy, Filip i Andrzej, którzy zdominowali mistrzostwa, wygrywając we wszystkich przejazdach, zarówno w kwalifikacjach jak i w półfinałach i finałach, wygrywając w finale o ponad 3 sek. z osadą niemiecką. Zawodnicy "Pienin" Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak stanęli na najniższym stopniu podium, gratulacje, brązowy medal na MŚ Juniorów to bardzo duży sukces. Trzecia polska osada, Przemysław Plewa i Tomasz Kucia, zajęła 8 miejsce. Widać więc, że w C2 Polacy znajdują się w światowej czołówce, szkoda, że nie potwierdzili absolutnej dominacji w zespołach.

W C1 mężczyzn po medal sięgnął Kacper Gondek ze Startu Nowy Sącz, stanął na drugim stopniu podium, ustępując jedynie Rosjaninowi Kirillowi Setkiemu. Zawodnik Startu miał najlepszy czas przejazdu, dwa pkt. karne "zepchnęły" go jednak na drugą pozycję. Brązowy medal zdobył Włoch Roberto Colazingari. Kolega klubowy Gondka, Wojciech Pasiut zajął natomiast 8 miejsce, po półfinale był nawet na drugiej pozycji, ale słabszy czas przejazdu oraz punkty karne nie pozwoliły zbliżyć się mu do podium. Igor Sztuba, nie awansował do finału, zajął 13 miejsce

W pozostałych konkurencjach Polacy nie zdobyli medali. Rafał Polaczyk, zawodnik Pienin, zajął w półfinale 14 miejsce, Maciej Okręglak był 18, a Damian Piszczyński 21.  W K1 kobiet żadnej Polce nie udało się awansować do półfinału.

Na tych mistrzostwach debiutowała konkurencja C1 kobiet, gdzie wygrała Jessica Fox, zawodniczka ta zdominowała indywidualne konkurencje gdyż była także pierwsza w K1. Podsumowując reprezentanci Polski zdobyli łącznie 4 medale, 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy, co jest dosyć dobrym rezultatem. Za miesiąc ME Juniorów i U23 w Markkleebergu, w Niemczech, być może tam narodowa kadra zdobędzie jeszcze więcej medali.


Więcej zdjęć i szczegółowe wyniki na oficjalnej stronie zawodów

 
MŚ Juniorów w Foix, zespoły
Poniedziałek, 12. Lipiec 2010 10:23

Reprezentanci Polski zdobyli w zespołach tylko jeden medal, srebrny krążek w konkurencji C1 na trasie w Foix wywalczyli Kacper Gondek, Wojciech Pasiut (obaj ze Startu Nowy Sącz) i Igor Sztuba (AZS AWF Kraków), przegrali jedynie z reprezentacją Wielkiej Brytanii. Brązowe medale w tej konkurencji przypadły w udziale Czechom.

Ogromny zawód sprawił zespół w konkurencji C2, Filip i Andrzej Brzezińscy (AZS AWF Kraków), Michał Wiercioch, Grzegorz Majerczak (Pieniny Szczawnica) oraz Przemysław Plewa, Tomasz Kucia (Spływ Sromowce, Sokolica Krościenko), po półfinale zdecydowanie prowadzili, wyprzedzając drugich Brytyjczyków o ponad 6,5 sek. Niestety w przejeździe finałowym uzyskali 50 pkt. karnych, co sprawiło, że spadli na czwartą pozycję, ostatecznie konkurencję wygrali Niemcy, na drugim stopniu podium stanęli Czesi, a na trzecim Rosjanie.

W zespole K1 kobiet polskie zawodniczki zajęły 8 miejsce, startowały w składzie Natalia Różniakowska (Kwisa Leśna), Monika Liptak (Spływ Sromowce Wyżne), Edyta Węgrzyn (Start Nowy Sącz). Po niepowodzeniach w kwalifikacjach, gdy żadna z zawodniczek nie zdołała zakwalifikować się do półfinału, tutaj udział w finale należy uznać za dobry wynik. Na pierwszym miejscu uplasowały się reprezentantki Wielkiej Brytanii, na drugim Niemki, a na trzecim Czeszki.

Konkurencja K1 mężczyzn również nie przyniosła medalu, chociaż po półfinale Polscy zawodnicy, w składzie Rafał Polaczyk (Pieniny Szczawnica), Maciej Okręglak, Damian Piszczyński (obaj Start Nowy Sącz) zajmowali 4 pozycję, to jednak ostatecznie spadli w finale na miejsce 6, szczególnie w tej konkurencji rywalizacja była bardzo zacięta, gdyby Polacy wykonali bezbłędny przejazd, bez punktów karnych, wygrali by, niestety 4 pkt. karne pozbawiły ich walki o podium. Zwycięzcami okazali się Niemcy, srebro zdobyli Francuzi, a brąz Czesi


 
MŚ Juniorów w Foix, kwalifikacje
Piątek, 09. Lipiec 2010 20:22   Wczoraj, a więc 8 lipca, rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów we francuskim Foix, w składzie kadry znalazła się trójka reprezentantów z naszego klubu, są to Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, którzy startują razem w C2, oraz Rafał Polaczyk startujący w K1. Kwalifikacje okazały się bardzo udane dla dwójki, która zajęła 4 miejsce, a to pokazuje, że wspomniani zawodnicy są w stanie powalczyć o medal. Rafał Polaczyk spisał się nieco słabiej zajmując 16 miejsce, ma więc dużą szansę wejść w niedzielę do finału, przypomnijmy, że w 2008 r. gdy Mistrzostwa odbywały się w Roudnicach nad Łabą w Czechach, Rafał zajął 7 pozycję. W dniu jutrzejszym przejazdy zespołowe. Polacy liczą na medal przede wszystkim w konkurencjach C2 oraz C1, gdzie w kwalifikacjach wszyscy zawodnicy zajęli miejsca w czołówce.

  Z pozostałych reprezentantów bardzo dobrze w C2 spisała się dwójka braci Brzezińskich obecnie reprezentujących AZS AWF Kraków, którzy okazali się bezkonkurencyjni, wygrywając kwalifikację z ponad 3,5 sek. przewagą. W C1 natomiast zawodnicy Startu Nowy Sącz, Kacper Gondek i Wojciech Pasiut zajęli odpowiednią 6 i 7 lokatę, bardzo dobre czasy przejazdów pokazują, że również stać ich na walkę o medal.

Więcej informacji na oficjalnej stronie zawodów

Wyniki "na żywo" można śledzić w trybie tekstowym.


 
Start strony
Piątek, 09. Lipiec 2010 09:57

Witamy na nowej stronie Klubu Sportowego "Pieniny" w Szczawnicy

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 Następna > Ostatnie >>

© 2021