infoSzczawnica.pl

Reklama

wpieniny.pl

Reklama

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Wspierają nas

Witamy w świecie kajakarstwa górskiego...
VI Noworoczny Slalom Równoległy - Kraków 2013 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Niedziela, 12. Styczeń 2014 19:15

Pierwsze w tym sezonie zawody zostały rozegrane na torze w Krakowie. Zawody, jak co roku, miały postać slalomu równoległego. Awans do finału, w każdej konkurencji, uzyskały cztery najlepsze czasy. Osada Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak uplasowała się na drugim miejscu w C2, pomimo najszybszego czasu punkty karne nie pozwoliły na zwycięstwo. Na krótkiej trasie, średni czas przejazdu ok. 30 sek, bardzo dobrze spisał się także Krzysztof Majerczak, zajmując 11 pozycję. Zawodnicy pokazali, że liczą się w walce o awans na kwietniowe Mistrzostwa Świata juniorów i U23, które odbędą się na olimpijskim torze w Penrith w Australii. W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli: Klaudia Zwolińska - Start Nowy Sącz (K1 kobiet), Filip i Andrzej Brzezińscy - AWF Kraków (C2 mężczyzn), Justyna Janczy - Spływ Sromowce (C1 kobiet), Wojciech Pasiut - Start Nowy Sącz (C1 mężczyzn), Eryk Lejmel - KKK Kraków (K1 mężczyzn).

Wyniki ze strony organizatora

 
Życzenia świąteczne PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 24. Grudzień 2013 11:10

 
Bezpłatne zajęcia na basenie i sali gimnastycznej PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 20. Grudzień 2013 18:44

Klub Sportowy Pieniny zaprasza uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej na darmowe zajęcia sportowe na basenie i sali gimnastycznej. Zajęcia prowadzone są trzy razy w tygodniu przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli wychowania fizycznego. 


Więcej informacji

 
Zajęcia na basenie PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Czwartek, 05. Grudzień 2013 13:15

Od wrześnie do końca listopada został przeprowadzony drugi etap bezpłatnych zajęć na basenie dla dzieci z Gimnazjum w Szczawnicy. Klub Sportowy Pieniny był organizatorem zajęć, które były współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Według nauczycielki szczawnickiego Gimnazjum Pani Doroty Cebuli zajęcia były doskonałą formą aktywnego spędzenia wolnego czasu i cieszyły się zainteresowaniem młodzieży. Uczniowie oprócz poprawiania umiejętności i techniki pływania korzystali ze wszystkich atrakcji wodnych oferowanych przez Park Wodny SOLAR przy Hotelu Solar Spa, a także przez Dom Wczasowy "Budowlani". 

 
V Maraton Szlakiem bł. Jana Pawła II PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Niedziela, 06. Październik 2013 18:55

Tradycyjnie już Maraton szlakiem bł. Jana Pawła II rozpoczął się Mszą świętą, którą podobnie jak przed rokiem, odprawił ksiądz Grzegorz Gil. Sportowa cześć zawodów rozpoczęła się od rywalizacji młodzików, którzy mieli do pokonania dystans od Hukoweł Skały do przystani kajakowej. W konkurencji C1 młodzików zwyciężył Artur Kolat ze Startu Nowy Sącz, na czwartym miejscu uplasował się Michał Kalata z Pienin Szczawnica. W C2 młodzików zwyciężyli Konrad Szymanek i Bartosz Kubik wygrywając z Oskarem Maciągą i Wiktorem Czają. W K1 młodziczek z roczników 1999 - 2001 pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Mędoń, a w młodszej grupie (2002 i młodsze) Dominika Brzeska (Start). Rafał Sarata okazał się najlepszy w K1 młodzików (1999 - 2001), trzecie miejsce zajął Kacper Zachwieja, a czwarte Kacper Majerczak. W młodszej grupie Ernest Szczepaniak zajął drugą lokatę, wygrał Piotr Prusak (Start).


Maraton dla starszych uczestników odbył się na trasie ze Sromowiec Niżnych do przystani kajakowej. Najszybciej 15 km odcinek pokonał Jan Węglarz (czas 52:07:19) wygrywając tym samym w konkurencji K1 juniorów, w której drugą lokatę wywalczył Krzysztof Majerczak. W K1 juniorek zwyciężyła natomiast Izabella Węglarz. Oprócz seniorów i juniorów na starcie zawodów stanęli także weterani i turyści. Zawody zostały zorganizowane w ramach zadania publicznego pn. "Kajakarstwo - sposób na aktywny wypoczynek. Wszystkim uczestnikom sobotnich zawodów serdecznie gratulujemy. Miejmy nadzieję, że spotkamy się znów za rok. 

WYNIKI

 
Mistrzostwa Polski w zjeździe - Leśna 2013 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Niedziela, 29. Wrzesień 2013 10:32

Kolejna edycja Mistrzostw Polski w zjeździe odbyła się w Leśnej. W piątkowej rywalizacji w sprincie tytuły Mistrza Polski i złote medale zdobyli Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak. Zawody w sprincie zostały rozegrane w formule open, co oznacza jednoczesną rywalizację juniorów i seniorów. W K1 mężczyzn 8 miejsce zajął Jan Węglarz, a 11 Krzysztof Majerczak, natomiast w K1 kobiet Izabella Węglarz uplasowała się na 7 lokacie.

W sobotę zawodnicy przystąpili do rywalizacji w klasycznym sprincie, z podziałem na juniorów i seniorów. Bardzo dobrze spisali się juniorzy w K1. Jan Węglarz zdobył tytuł Mistrza Polski i złoty medal, na drugim stopniu podium stanął Krzysztof Majerczak. Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak w C2 tym razem zajęli 2 miejsce i zdobyli srebrne medale. Izabella Węglarz przegrała nieznacznie walkę o medal, zajmując ostatecznie 4 miejsce.

Niedzielna rywalizacja w zespołach przyniosła brązowy medal zespołowi K1 mężczyzn w składzie: Michał Wiercioch, Jan Węglarz i Krzysztof Majerczak. Gratulacje!

Wyniki piątek

Wyniki sobota

Wyniki niedziela

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
© 2010 KS Pieniny