infoSzczawnica.pl

Reklama

wpieniny.pl

Reklama

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Wspierają nas

Witamy w świecie kajakarstwa górskiego...
MŚ Juniorów i Młodzieżowców - Penrith PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 25. Kwiecień 2014 17:26

W pierwszym dniu finałów, podczas Mistrzostwach Świata Juniorów i Młodzieżowców, Polacy startowali ze zmiennym szczęściem. Trzy medalowe krążki to dobry wynik ale mogło być znacznie lepiej. Po półfinale zawodnicy KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak zajmowali 5 pozycję, fatalny przejazd finałowy spowodował, że rywalizację skończyli na miejscu 8. Bracia Filip i Andrzej Brzezińscy po półfinale na 3 miejscu, ostatecznie zostali sklasyfikowani na 2 pozycji. Na pocieszenie zawodnicy w C2 wygrali w konkurencji zespołowej zdobywając złote medale. Trzeci krążek dla polskiej ekipy został wywalczony przez zespół K1x3 w składzie Rafał Polaczyk , Maciej Okręglak, Michał Pasiut. 


Oficjalne wyniki

 
Krakowskie Slalomy 2014 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 15. Kwiecień 2014 20:03

Pomijając Noworoczny Slalom rozegrany w styczniu, Krakowskie Slalomy, które odbyły się w ubiegły weekend były dla kajakarzy właściwym rozpoczęciem sezonu. Brak czołowych zawodników z grupy młodzieżowców, którzy przygotowują się do startu w Mistrzostwach Świata, na olimpijskim torze w australijskim Penrith, nie umniejszył rangi zawodów, a rywalizacja pomiędzy zawodnikami kadry Polski, a przedstawicielami Rosji, Słowacji, Czech, Niemiec i Szwecji była naprawdę interesująca. Na końcowe rezultaty zawodów wpływ miały zarówno sobotnie jak i niedzielne zmagania.


Zawodnicy KS Pieniny spisali się na miarę swoich możliwości. Bardzo dobrze zaprezentował się Krzysztof Majerczak, w sobotę zajął wysokie 7 miejsce w klasyfikacji łącznej pokonując wiele starszych i bardziej doświadczonych zawodników, w niedzielę skończył rywalizację na 13 pozycji. Łączny wynik pozwolił mu na zwycięstwo w kategorii K1 juniorów. Ewa Hurkała w sobotę zajęła 5 miejsce, a w niedzielę 3, takie wyniki również pozwoliły jej na medalową pozycję w klasyfikacji generalnej, zajmując ostatecznie 3 lokatę. Izabella Węglarz w sobotę była na 11 miejscu, a w niedzielę spadła o jedną pozycję. W składzie drużyny Pienin znaleźli się też Wiktor Czaja w C1 (21 i 24 miejsce) i Kacper Majerczak (25 miejsce).

Wyniki sobota

Wyniki niedziela

Łączna klasyfikacja - pierwsza trójka w każdej konkurencji 
Odszedł do wieczności Kazimierz Sowa PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 19. Marzec 2014 11:41

W dniu 16 marca 2014 roku odszedł do wieczności 

ś.p. Kazimierz Sowa

Cześć Jego pamięci!


Pan Kazimierz Sowa był działaczem KS Pieniny i prezesem klubu w latach 1966 - 1976 i 1979 - 1981. Natomiast w ostatnich latach swojego życia był Honorowym Członkiem Zarządu KS Pieniny. Lata jego działalności na stanowisku Prezesa przypadły na okres znacznego rozwoju Klubu, poprawy infrastruktury, rozbudowy przystani, budowy siłowni treningowej. Jest to także okres osiągania przez zawodników bardzo dobrych wyników sportowych na arenie międzynarodowej. Pan Kazimierz był także wieloletnim sędzią kajakowym. Msza św. i uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce na cmentarzu w Szczawnicy 19.03.2014r. o godz. 14:00.

 
Podziękowanie PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 25. Luty 2014 13:36

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc Panu Krzysztofowi Sarata podczas jego trzyletniej, charytatywnej pracy na rzecz Klubu na stanowisku Prezesa. Dziękujemy za cały trud, wkładany zarówno w organizację zawodów, pozyskiwanie sponsorów, modernizację siłowni i budynku przystani, ale także wykonywanie szeregu mniejszych, codziennych spraw pojawiających się w Klubie, realizowanych zawsze z otwartością i chęcią pomocy,  pomimo posiadania licznych obowiązków wynikających z pracy zawodowej.  

Zarząd Klubu Sportowego "Pieniny"

 
Zmiany w Zarządzie Klubu PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 25. Luty 2014 00:00

Podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego mającego miejsce 16.02 wybrano Członków Zarządu KS Pieniny. Skład nowego Zarządu to: Adam Czaja - prezes, Jacek Żebracki - wiceprezes, Zbigniew Węglarz - skarbnik, Wojciech Wiercioch - sekretarz, Zbigniew Czaja - członek zarządu. Nowemu Zarządowi życzymy owocnej współpracy. Przed działaczami Klubu  wiele wyzwań, przede wszystkim organizacja imprez sportowych, takich jak Puchar Burmistrza Szczawnicy dla dzieci i młodzieży (05.07), Memoriał Wernerów (30.08), który będzie również finałowymi zawodami Pucharu Polski w slalomie.

W tym sezonie KS Pieniny powraca także do tradycji rozgrywania w Szczawnicy zawodów w zjeździe. Oprócz Mistrzostw Polski w zjeździe, planowanych na ostatni weekend września, dojdzie tydzień później, do rozegrania Pucharu Polski w biegach długodystansowych podczas Maratonu Papieskiego. Liczymy także, że nowy Zarząd poważnie podejdzie do podtrzymania idei rozgrywania Mistrzostw Polski Młodzików w slalomie i nawiążę w tym celu współpracę z innymi Klubami, ponieważ dotychczasowe dwie edycje tych zawodów przynosiły sporo medali młodym zawodnikom Pienin i wiele tytułów Mistrza Polski, a zawody te obecnie nie są ujęte w kalendarzu PZKaj. 


 
Zgrupowanie w Kościelisku 2014 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 17. Luty 2014 00:00

Zawodnicy KS Pieniny w dniach 10.02 - 14.02 uczestniczyli w obozie zimowym zorganizowanym w Kościelisku. Obóz był przede wszystkim okazją do realizacji treningów w postaci biegów narciarskich, których z powodu braku śniegu, nie udaje się realizować w Szczawnicy. Podczas zgrupowania rozegrano również wewnętrzne zawody, które były jednocześnie kolejną edycją zawodów w narciarstwie biegowym śladami Staszka Długiego. 

ZDJĘCIA

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
© 2010 KS Pieniny