infoSzczawnica.pl

Reklama

wpieniny.pl

Reklama

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Wspierają nas

Witamy w świecie kajakarstwa górskiego...
Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w slalomie PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Sobota, 07. Czerwiec 2014 19:02

Bardzo dobrze zawodnicy KS Pieniny spisali się podczas Mistrzostw Województwa Małopolskiego rozegranych w Wietrznicach. 
Na podium zawodów stanęli:
- 1 miejsce, Kacper Zachwieja (C1 młodzików)
- 1 miejsce, Bartosz Kubik (K1 młodzików)
- 1 miejsce, Bartosz Kubik, Kacper Zachwieja (C2 młodzików)
- 1 miejsce, Michał Wiercioch, Grzegorz Majerczak (C2 seniorów)
- 2 miejsce, Małgorzata Mędoń (K1 młodziczek)
- 2 miejsce, Izabella Węglarz (K1 seniorek)
- 2 miejsce, Kacper Majerczak (K1 młodzików)
- 2 miejsce, Konrad Szymanek, Rafał Sarata (C2 juniorów)
- 2 miejsce, Krzysztof Majerczak (K1 juniorów)
- 3 miejsce, Ewa Hurkała (C1 kobiet)

Wyniki: C1M, C1K, K1M, K1K, C2

 
ME Seniorów - Wiedeń PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 02. Czerwiec 2014 07:51

Zawodnicy KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak podczas Mistrzostw Europy w Wiedniu indywidualnie zajęli 16 miejsce, natomiast w zespole skończyli rywalizację na 4 pozycji. W obu konkurencjach do pełni szczęścia, a więc medalu w zespole i finału indywidualnie, zabrakło czystych i o parę dziesiątych sekundy szybszych przejazdów. Zawodnicy pokazali, że są w stanie walczyć w tym sezonie o bardzo wysokie lokaty w Pucharze Świata i Mistrzostwach Świata w gronie seniorów. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych startach.

 
ME Seniorów - Wiedeń PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Czwartek, 29. Maj 2014 16:54

Odwołane Mistrzostwa Polski sprawiły, że kwalifikacje do narodowej kadry na Mistrzostwa Europy w Wiedniu rozstrzygnęły dwa starty w Liptowskim Mikulaszu. Trzymamy kciuki za osadę KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, których indywidualnie stać na miejsce w finałowej dziesiątce, a w zespole zapewne kolejny raz powalczą o medal. Transmisje finałowych przejazdów na antenie TVP Sport, sobota - godz. 14.00 (C1M i K1M) i niedziela - godz. 12:00 (K1W, C2M). Wyniki online ze wszystkich konkurencji i przejazdów można śledzić standardowo na: 123result.com .

 
MŚ Juniorów i Młodzieżowców - Penrith PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 25. Kwiecień 2014 17:26

W pierwszym dniu finałów, podczas Mistrzostwach Świata Juniorów i Młodzieżowców, Polacy startowali ze zmiennym szczęściem. Trzy medalowe krążki to dobry wynik ale mogło być znacznie lepiej. Po półfinale zawodnicy KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak zajmowali 5 pozycję, fatalny przejazd finałowy spowodował, że rywalizację skończyli na miejscu 8. Bracia Filip i Andrzej Brzezińscy po półfinale na 3 miejscu, ostatecznie zostali sklasyfikowani na 2 pozycji. Na pocieszenie zawodnicy w C2 wygrali w konkurencji zespołowej zdobywając złote medale. Trzeci krążek dla polskiej ekipy został wywalczony przez zespół K1x3 w składzie Rafał Polaczyk , Maciej Okręglak, Michał Pasiut. 


Oficjalne wyniki

 
Krakowskie Slalomy 2014 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 15. Kwiecień 2014 20:03

Pomijając Noworoczny Slalom rozegrany w styczniu, Krakowskie Slalomy, które odbyły się w ubiegły weekend były dla kajakarzy właściwym rozpoczęciem sezonu. Brak czołowych zawodników z grupy młodzieżowców, którzy przygotowują się do startu w Mistrzostwach Świata, na olimpijskim torze w australijskim Penrith, nie umniejszył rangi zawodów, a rywalizacja pomiędzy zawodnikami kadry Polski, a przedstawicielami Rosji, Słowacji, Czech, Niemiec i Szwecji była naprawdę interesująca. Na końcowe rezultaty zawodów wpływ miały zarówno sobotnie jak i niedzielne zmagania.


Zawodnicy KS Pieniny spisali się na miarę swoich możliwości. Bardzo dobrze zaprezentował się Krzysztof Majerczak, w sobotę zajął wysokie 7 miejsce w klasyfikacji łącznej pokonując wiele starszych i bardziej doświadczonych zawodników, w niedzielę skończył rywalizację na 13 pozycji. Łączny wynik pozwolił mu na zwycięstwo w kategorii K1 juniorów. Ewa Hurkała w sobotę zajęła 5 miejsce, a w niedzielę 3, takie wyniki również pozwoliły jej na medalową pozycję w klasyfikacji generalnej, zajmując ostatecznie 3 lokatę. Izabella Węglarz w sobotę była na 11 miejscu, a w niedzielę spadła o jedną pozycję. W składzie drużyny Pienin znaleźli się też Wiktor Czaja w C1 (21 i 24 miejsce) i Kacper Majerczak (25 miejsce).

Wyniki sobota

Wyniki niedziela

Łączna klasyfikacja - pierwsza trójka w każdej konkurencji 
Odszedł do wieczności Kazimierz Sowa PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 19. Marzec 2014 11:41

W dniu 16 marca 2014 roku odszedł do wieczności 

ś.p. Kazimierz Sowa

Cześć Jego pamięci!


Pan Kazimierz Sowa był działaczem KS Pieniny i prezesem klubu w latach 1966 - 1976 i 1979 - 1981. Natomiast w ostatnich latach swojego życia był Honorowym Członkiem Zarządu KS Pieniny. Lata jego działalności na stanowisku Prezesa przypadły na okres znacznego rozwoju Klubu, poprawy infrastruktury, rozbudowy przystani, budowy siłowni treningowej. Jest to także okres osiągania przez zawodników bardzo dobrych wyników sportowych na arenie międzynarodowej. Pan Kazimierz był także wieloletnim sędzią kajakowym. Msza św. i uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce na cmentarzu w Szczawnicy 19.03.2014r. o godz. 14:00.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
© 2010 KS Pieniny