Przekaż 1% podatku

Reklama

Wspierają nas

Aktualności
Memoriał Wernerów 2014 - Liga Młodzików
Wtorek, 02. Wrzesień 2014 09:03

Kolejny rzut Ligi Młodzików został rozegrany podczas Memoriału Wernerów w sobotę, rywalizacja miała ciekawy charakter ze względu na to, że w niedzielę zawodnicy rywalizowali o tytuł Mistrza Polski Młodzików. Zawodnicy KS Pieniny zajmowali czołowe miejsca w każdej konkurencji. W rywalizacji K1 młodziczek wygrała Małgorzata Mędoń, która zajęła również drugie miejsce w konkurencji C1. W C1 młodzików wygrał Kacper Zachwieja, a w parze z Bartoszem Kubikiem zajęli także pierwsze miejsce w C2. W K1 młodzików na najwyższym stopniu podium stanął Bartosz Kubik, a drugie miejsce zajął Kacper Majerczak. Gratulacje!  

Wyniki

 
Puchar Pienin
Sobota, 16. Sierpień 2014 19:39

W Krościenku została rozegrana kolejna edycja Międzynarodowego Pucharu Pienin im. Bronisława Warusia. Zawody były jednocześnie kolejną edycją Pucharu Polski i Ligi Młodzików. KS Pieniny wygrał w klasyfikacji drużynowej. Gratulacje! Najwyższe miejsca indywidualnie zajęli:

Kategoria K-1 M (młodzików)
- Bartosz Kubik I m.
- Kacper Majerczak II m.
- Ernest Szczepaniak IV m

Kategoria K-1 K (młodziczek)
- Małgorzata Mędoń I m.

Kategoria C-2 M (młodzików)
- Bartosz Kubik/Kacper Zachwieja I m.

Kategoria C-1 K (młodziczek)
- Małgorzata Mędoń III m.

Kategoria C-1 M (młodzików)
- Kacper Zachwieja III m.

Kategoria K-1 M (juniorów)
- Oskar Maciąga V m.

Kategoria C-2 M (juniorów)
- Oskar Maciąga/Wiktor Czaja II m.
- Konrad Szymanek/Rafał Sarata IV m.

Kategoria C-1 K (juniorek)
- Ewa Hurkała I m.

 
Nocny Slalom Kajakowy
Piątek, 15. Sierpień 2014 20:51

Rywalizację w Memoriale Wernerów 30.08 poprzedzą zaplanowane na tydzień wcześniej zawody w Nocnym Slalomie Kajakowym, w sobotę 23.08. Zapraszamy zawodników i sympatyków kajakarstwa, którzy będą mieli okazję obejrzeć ciekawą rywalizację składającą się z dwóch przejazdów, w pierwszym na zawodników czekać będą zadania sprawnościowe, a drugi przejazd to już typowy slalom na krótkim odcinku z 8-10 bramkami. Serdecznie zapraszamy! Udział w zawodach jest bezpłatny. Początek rozpoczęcia zawodów o 20.30.

Regulamin zawodów

 
Mistrzostwa Polski Seniorów
Poniedziałek, 11. Sierpień 2014 19:44

Dwa brązowe medale to dorobek zawodników KS Pieniny podczas Mistrzostw Polski rozegranych w Krakowie. Po medale sięgnęli Ewa Hurkała w C1 kobiet oraz osada Michał Wiercioch / Grzegorz Majerczak w C2. Mistrzami Polski zostali: Joanna Mędoń Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz) w K1 kobiet, Justyna Janczy (Spływ Sromowce Wyżne) w C1 kobiet, Michał Pasiut (AZS AWF Kraków) w K1 mężczyzn, Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz) w C1 i osada Piotr Szczepański / Marcin Pochwała (KKK Kraków) w C2. Gratulujemy!

 
Puchar Prezydenta Krakowa 2014
Sobota, 09. Sierpień 2014 09:22

Przedsmakiem rywalizacji w Mistrzostwach Polski seniorów były piątkowe zawody o Puchar Prezydenta Krakowa. Zawodnicy KS Pieniny, w większości młodzicy i juniorzy po raz kolejny godnie zaprezentowali swój klub, startując w rywalizacji open ze starszymi zawodnikami. W C1 mężczyzn Wiktor Czaja zajął 12 miejsce i ma duże szansę walki o finał Mistrzostw Polski. Na 24 miejscu został sklasyfikowany Kacper Zachwieja. W K1 kobiet Małgorzata Mędoń również zajęła 12 miejsce.

Ciekawy przebieg miała rywalizacja w C2 gdzie w czołówce o zwycięstwo walczyli zawodnicy z Polski i Rosji. Ostatecznie Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak zajęli 4 miejsce, Konrad Szymanek i Rafał Sarata 7 pozycję, a najmłodsi Kacper Zachwieja i Bartosz Kubik skończyli zawody na 11 miejscu. W K1 mężczyzn Piotr Mędoń został sklasyfikowany na 11 miejscu, Jan Węglarz 14 pozycja, Bartosz Kubik 18, Oskar Maciąga 21, Kacper Majerczak 23, Krzysztof Majerczak 26, Rafał Sarata 30. W C1 kobiet Ewa Hurkała skończyła zawody na wysokim 6 miejscu, a Małgorzata Mędoń na 9. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

WYNIKI

 
Puchar Świata Praga 2014
Niedziela, 22. Czerwiec 2014 14:05

Ostatecznie Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak zajęli 13 miejsce podczas PŚ w Pradze, w zespole wraz z osadami Piotr Szczepański / Marcin Pochwała (indywidualnie zawody skończyli na 2 miejscu) i Filip Brzeziński / Andrzej Brzeziński (4 pozycja) skończyli rywalizację na 2 miejscu. Gratulacje!

 
Puchar Świata Praga 2014 - eliminacje
Piątek, 20. Czerwiec 2014 19:54

Rywalizacja w Pucharze Świata przenosi się do Pragi. Dzisiejsze eliminacje Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak mogą uznać za zaliczone, ostatecznie zajęta 15 pozycja pozwala realnie myśleć o dobrym wyniku w niedzielę. 

Wyniki live i relacja

 
Puchar Świata Tacen 2014
Niedziela, 15. Czerwiec 2014 21:14

Osada Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak ostatecznie została sklasyfikowana na 19 pozycji podczas drugiej edycji tegorocznego Pucharu Świata w Tacen. Bardzo duży błąd i konieczność wykonania eskimoski na końcowym fragmencie trasy spowodowały ominięcie dwóch bramek w przejeździe półfinałowym, co było jednoznaczne z brakiem awansu do finału, w konkurencji drużynowej Polacy nie wystartowali. 

Wyniki i wideo

 
Puchar Świata Tacen 2014
Czwartek, 12. Czerwiec 2014 12:34

Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak będą reprezentować Polskę podczas drugiej edycji tegorocznego Pucharu Świata, tym razem w słoweńskim Tacen. Eliminacje już jutro, a półfinały i finały C2 w niedzielę.

Przedsmakiem rywalizacji w Pucharze Świata był wczorajszy slalom równoległy w centrum Ljubljany. Osada Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak pomimo przegranej w ćwierćfinale pokazała się z dobrej strony, punkt karny (za dotknięcie doliczana była jedna sekunda) sprawił, że przegrali minimalnie z czeską osadą Jonas Kaspar / Marek Sindler, którzy blisko byli zwycięstwa w całych zawodach i z kolei dopiero w finale przegrali z osadą niemiecką Thomas Becker / Robert Behling. Pomimo trochę innego rodzaju rywalizacji niż w klasycznym slalomie wyniki pokazują, że czasy przejazdów osiągane przez dwójkę KS Pieniny są już bliskie czasom światowej czołówki, przy odrobinie szczęścia mają dużą szansę na niedzielny finał.

Wyniki "Paralelni Slalom za nagrado Mesta Ljubljana 2014"


 
IX Puchar Burmistrza - plakat
Czwartek, 12. Czerwiec 2014 10:49


 
IX Puchar Burmistrza Szczawnicy w slalomie dla dzieci i młodzieży
Środa, 11. Czerwiec 2014 21:51

Kolejna, dziewiąta, edycja Pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica w slalomie dla dzieci i młodzieży odbędzie się 05.07.2014r. (sobota). Mamy nadzieję, że również w tym roku, młodzi adepci slalomu kajakowego z całej Polski i z zagranicy w licznej grupie pojawią się na starcie zawodów, serdecznie zapraszamy do Szczawnicy. Wszyscy dobrze wiemy, że imprezy kajakowe dla dzieci i młodzieży, są tak naprawdę najważniejszymi zawodami, bez nich rozwój slalomu kajakowego w Polsce i dalsze sukcesy w starszych kategoriach wiekowych na arenie międzynarodowej byłyby niemożliwe.  

ZAPOWIEDŹ
PROGRAM ZAWODÓW

 
Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w slalomie
Sobota, 07. Czerwiec 2014 20:02

Bardzo dobrze zawodnicy KS Pieniny spisali się podczas Mistrzostw Województwa Małopolskiego rozegranych w Wietrznicach. 
Na podium zawodów stanęli:
- 1 miejsce, Kacper Zachwieja (C1 młodzików)
- 1 miejsce, Bartosz Kubik (K1 młodzików)
- 1 miejsce, Bartosz Kubik, Kacper Zachwieja (C2 młodzików)
- 1 miejsce, Michał Wiercioch, Grzegorz Majerczak (C2 seniorów)
- 2 miejsce, Małgorzata Mędoń (K1 młodziczek)
- 2 miejsce, Izabella Węglarz (K1 seniorek)
- 2 miejsce, Kacper Majerczak (K1 młodzików)
- 2 miejsce, Konrad Szymanek, Rafał Sarata (C2 juniorów)
- 2 miejsce, Krzysztof Majerczak (K1 juniorów)
- 3 miejsce, Ewa Hurkała (C1 kobiet)

Wyniki: C1M, C1K, K1M, K1K, C2

 
ME Seniorów - Wiedeń
Poniedziałek, 02. Czerwiec 2014 08:51

Zawodnicy KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak podczas Mistrzostw Europy w Wiedniu indywidualnie zajęli 16 miejsce, natomiast w zespole skończyli rywalizację na 4 pozycji. W obu konkurencjach do pełni szczęścia, a więc medalu w zespole i finału indywidualnie, zabrakło czystych i o parę dziesiątych sekundy szybszych przejazdów. Zawodnicy pokazali, że są w stanie walczyć w tym sezonie o bardzo wysokie lokaty w Pucharze Świata i Mistrzostwach Świata w gronie seniorów. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych startach.

 
ME Seniorów - Wiedeń
Czwartek, 29. Maj 2014 17:54

Odwołane Mistrzostwa Polski sprawiły, że kwalifikacje do narodowej kadry na Mistrzostwa Europy w Wiedniu rozstrzygnęły dwa starty w Liptowskim Mikulaszu. Trzymamy kciuki za osadę KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, których indywidualnie stać na miejsce w finałowej dziesiątce, a w zespole zapewne kolejny raz powalczą o medal. Transmisje finałowych przejazdów na antenie TVP Sport, sobota - godz. 14.00 (C1M i K1M) i niedziela - godz. 12:00 (K1W, C2M). Wyniki online ze wszystkich konkurencji i przejazdów można śledzić standardowo na: 123result.com .

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

© 2021