Przekaż 1% podatku

Wspierają nas

Memoriał Wernerów 2013
Niedziela, 18. Sierpień 2013 19:27

Reprezentanci Pienin Szczawnica podczas niedzielnych regat Memoriału Wernerów i Pucharu Polski stawali na podium w czterech z pięciu rozegranych konkurencji. W K1 mężczyzn drugie miejsce zajął Krzysztof Majerczak rozdzielając braci Polaczyków: Rafała (z Zawiszy Bydgoszcz) oraz Łukasza (AZS AWF Kraków). W C2 mężczyzn na trzeciej lokacie zawody ukończyli bracia Wojtaszkowie Artur i Radosław. Zwyciężyli reprezentanci Polski Dariusz Chlebek i Dominik Węglarz (AZS AWF Kraków), a na drugim miejscu znalazła się osada Startu Nowy Sącz Maciej Okręglak i Rafał Kij.

W C1 kobiet drugie miejsce zajęła Ewa Hurkała przegrywając tylko z Kamilą Urbanik (Start Nowy Sącz), trzecią pozycję zajęła Justyna Janczy (Spływ Sromowce Wyżne). W K1 kobiet trzecie miejsce zajęła Izabella Węglarz, przegrywając z Klaudią Zwolińską (Start Nowy Sącz) i Agnieszką Nosal (AZS AWF Kraków). W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Start Nowy Sącz (171 pkt.) przed Pieninami Szczawnica (102 pkt.) i AZS AWF Kraków (98 pkt.).

Na starcie niedzielnych zawodów w ramach 53 edycji Memoriału Wernerów oprócz juniorów i seniorów pojawiło się po czterech najlepszych młodzików w każdej z konkurencji rozgrywanych w sobotę. Najmłodsi zawodnicy sprawili kilka niespodzianek plasując się na wysokich lokatach. Na uwagę zasługuje wynik Kacpra Sztuby, który zajął drugie miejsce w C1 mężczyzn. Zwycięzcą okazał się Rafał Kij, a trzecie miejsce zajął Arkadiusz Nieć (obaj Start Nowy Sącz). Wysoko uplasował się Wiktor Czaja, zajmując szóstą pozycję. W C1 kobiet Małgorzata Mędoń, wczorajsza zwyciężczyni w rywalizacji młodziczek,  po pierwszym przejeździe zajmowała drugą lokatę, lepsze przejazdy dużo starszych konkurentek w drugim biegu sprawiły, że skończyła zawody na dobrym piątym miejscu. Osada Wiktor Czaja i Oskar Maciąga w C2 znaleźli się tuż za podium, na czwartym miejscu.

Podczas ceremonii zakończenia zawodów doszło do oficjalnego przekazania kajaka z Fundacji Rozwoju Regionu Rabka. Fundację reprezentowała Pani Maria Daszkiewicz - Członek Zarządu. Przekazany kajak trafił do Krzysztofa Majerczaka, obecnie najlepszego zawodnika KS Pieniny w konkurencji K1. Specjalnymi nagrodami pieniężnymi zostali nagrodzeni najlepsi zawodnicy KS Pieniny podczas niedzielnych zawodów: Izabella Węglarz, Wiktor Czaja i Krzysztof Majerczak. Fundatorem nagród był Pan Arkadiusz Mazurek. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.