Przekaż 1% podatku

Reklama

Wspierają nas

Aktualności
Odszedł do wieczności Józef Sarata, prezes klubu PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Piątek, 04. Marzec 2011 20:05


Z głębokim żalem zawiadamiam o śmierci prezesa klubu sportowego Pieniny, Józefa Sarata. Miał 71 lat, do końca pełnił z zamiłowaniem swoją społeczną pracę na rzecz klubu i miasta Szczawnica, o czym świadczy chociażby fakt, że jeszcze pod koniec stycznia był sędzią głównym zawodów w narciarstwie alpejskim dla dzieci i młodzieży, do końca związany ze swoim ukochanym klubem planował imprezy na nadchodzący sezon kajakowy.

W ostatnich latach pełniąc funkcję prezesa wprowadził do kalendarza imprez kajakowych Puchar Burmistrza Szczawnica dla dzieci i młodzieży, a także Spływ im. Jana Pawła II tzw. szlakiem papieskim. W ubiegłym roku zajął się organizacją jubileuszu 80 lecia Klubu. W młodości uprawiał narciarstwo i kajakarstwo, był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, startował również na Mistrzostwach Świata. W ostatnich latach swojego życia oddał wiele pracy na rzecz "Pienin" starając się ze wszystkich sił o sponsorów, należyte wykonywanie pracy przez trenerów w klubie, organizację zawodów, mobilizował i zachęcał do współpracy wiele osób. Miejmy nadzieję, że jego praca nie pójdzie na marne, a klub w przyszłości będzie nadal zajmował się należycie pracą z dziećmi i młodzieżą, co było dla niego ważną dewizą, którą na każdym kroku podkreślał.

Oprócz dokonań na arenie sportowej był również wielkim społecznikiem, przez dwie kadencję sprawował funkcję radnego Szczawnicy, zawsze optymistycznie nastawiony pomagał bezinteresownie innym. 

Do końca swojej ziemskiej wędrówki był wierny hasłu, które umieścił na jubileuszowym sztandarze "Bóg, Honor, Ojczyzna". 

MŚ w Spittal, 1963 r., od lewej Józef Sarata, Władysław Piecyk, Bronisław Waruś
 
Cztery medale to dorobek pienińskich kajakarzy na Mistrzostwach Polski w sprincie i zjeździe PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 04. Październik 2010 21:44


W pierwszych dniach października Klub Sportowy Pieniny był organizatorem 67. Mistrzostw Polski w sprincie i zjeździe kajakowym na Dunajcu. Od tego roku do programu mistrzostw dołączono konkurencję sprintu, którą rozgrywano na odcinku 350 m, od przystani kajakowej do Kotońki. Na wynik końcowy sprintu składała się suma dwóch przejazdów, kwalifikacyjnego i finałowego.

Piątkowe sprinty dostarczyły wiele emocji, a rywalizacją była bardzo zacięta. O pozycji na podium decydowały niejednokrotnie ułamki sekund. Ten dzień nasi zawodnicy nie mogą zaliczyć do udanych, zarówno Michał Wiercioch z Grzegorzem Majerczakiem w C2 oraz Grzegorz Kwiatek w C1 minimalnie przegrywając uplasowali się tuż za podium zajmując ostatecznie czwarte miejsca.

Sobota to już tradycyjnie rozgrywany od wielu lat zjazd kajakowy w konkurencjach indywidualnych. Najszybciej z 4,5 kilometrową trasą uporał się Grzegorz Polaczyk (wychowanek KS Pieniny a obecnie reprezentujący KS Zawisza Bydgoszcz) zdobywając tytuł Mistrza Polski w konkurencji K1 seniorów. Na drugim stopniu podium stanął brat Grzegorza, Mateusz Polaczyk (również wychowanek KS Pieniny a obecnie AZS AWF Kraków). Bardzo miłą niespodziankę w konkurencji C1 seniorów sprawił nam Grzegorz Kwiatek zdobywając srebrny medal w konkurencji C1. Nasi juniorzy również pokazali się z bardzo dobrej strony. Dwukrotni złoci medaliści ME i brązowi medaliści MŚ, Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak okazali się bezkonkurencyjni w kategorii C2. Z kolei nasz najlepszy kajakarz, Rafał Polaczyk (brązowy medalista ME) zajął znakomite drugie miejsce, przegrywając zaledwie o 5 s z Grzegorzem Bierzało (KKW 29).

W niedzielę rozegrano konkurencje zespołowe. W kategorii C1x3 nasi zawodnicy zdobyli brązowy medal. W skład zespołu weszli: Adam Czaja, Grzegorz Kwiatek i Piotr Mędoń.

Wszystkim medalistom gratulujemy.

W imieniu organizatorów dziękujemy tym, którzy byli, startowali, kibicowali oraz pomagali w organizacji zawodów.

Zawody wspierali:

POLSKI ZWIĄZEK KAJAKOWY

URZĄD MIASTA I GMINY SZCZAWNICA

MOK SZCZAWNICA

THERMALEO 

FAKRO


Pełne wyniki na stronie: www.wietrznice.pl 
MP w zjeździe, program PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 27. Wrzesień 2010 10:40

Program zawodów znajduje się tutaj

 
Zdjęcia z jubileuszu w galerii PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Czwartek, 09. Wrzesień 2010 12:37

W galerii pojawiły się zdjęcia z jubileuszu, wykonane przez pana Ryszarda Remiszewskiego

 
Jubileusz 80' KS "Pieniny" PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 30. Sierpień 2010 01:00

Obchody zapowiadanego jubileuszu 80 rocznicy założenia Klubu, zbiegły się z 50 Memoriałem Wernerów. W prasie pojawiło się wiele artykułów odnośnie wielkiego święta jeśli chodzi o sport w Szczawnicy i na całym Podhalu. Poniżej linki do relacji prasowych i na stronach internetowych:

Artykuł na oficjalnej stronie miasta Szczawnica

Kajaki, pasja i jubileusz, Tygodnik Podhalański

Urodziny kolebki-80 lat Klubu Sportowego "Pieniny", Gazeta Podhalańska

Szczawnica świętowała 80 lat KS "Pieniny", Gazeta Krakowska 
<< Początek < Poprzednia 41 42 43 44 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
© 2021