Przekaż 1% podatku

Reklama

Wspierają nas

Aktualności
MŚ Juniorów w Foix, zespoły PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 12. Lipiec 2010 10:23

Reprezentanci Polski zdobyli w zespołach tylko jeden medal, srebrny krążek w konkurencji C1 na trasie w Foix wywalczyli Kacper Gondek, Wojciech Pasiut (obaj ze Startu Nowy Sącz) i Igor Sztuba (AZS AWF Kraków), przegrali jedynie z reprezentacją Wielkiej Brytanii. Brązowe medale w tej konkurencji przypadły w udziale Czechom.

Ogromny zawód sprawił zespół w konkurencji C2, Filip i Andrzej Brzezińscy (AZS AWF Kraków), Michał Wiercioch, Grzegorz Majerczak (Pieniny Szczawnica) oraz Przemysław Plewa, Tomasz Kucia (Spływ Sromowce, Sokolica Krościenko), po półfinale zdecydowanie prowadzili, wyprzedzając drugich Brytyjczyków o ponad 6,5 sek. Niestety w przejeździe finałowym uzyskali 50 pkt. karnych, co sprawiło, że spadli na czwartą pozycję, ostatecznie konkurencję wygrali Niemcy, na drugim stopniu podium stanęli Czesi, a na trzecim Rosjanie.

W zespole K1 kobiet polskie zawodniczki zajęły 8 miejsce, startowały w składzie Natalia Różniakowska (Kwisa Leśna), Monika Liptak (Spływ Sromowce Wyżne), Edyta Węgrzyn (Start Nowy Sącz). Po niepowodzeniach w kwalifikacjach, gdy żadna z zawodniczek nie zdołała zakwalifikować się do półfinału, tutaj udział w finale należy uznać za dobry wynik. Na pierwszym miejscu uplasowały się reprezentantki Wielkiej Brytanii, na drugim Niemki, a na trzecim Czeszki.

Konkurencja K1 mężczyzn również nie przyniosła medalu, chociaż po półfinale Polscy zawodnicy, w składzie Rafał Polaczyk (Pieniny Szczawnica), Maciej Okręglak, Damian Piszczyński (obaj Start Nowy Sącz) zajmowali 4 pozycję, to jednak ostatecznie spadli w finale na miejsce 6, szczególnie w tej konkurencji rywalizacja była bardzo zacięta, gdyby Polacy wykonali bezbłędny przejazd, bez punktów karnych, wygrali by, niestety 4 pkt. karne pozbawiły ich walki o podium. Zwycięzcami okazali się Niemcy, srebro zdobyli Francuzi, a brąz Czesi


 
MŚ Juniorów w Foix, kwalifikacje PDF Drukuj Email
Piątek, 09. Lipiec 2010 20:22   Wczoraj, a więc 8 lipca, rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów we francuskim Foix, w składzie kadry znalazła się trójka reprezentantów z naszego klubu, są to Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak, którzy startują razem w C2, oraz Rafał Polaczyk startujący w K1. Kwalifikacje okazały się bardzo udane dla dwójki, która zajęła 4 miejsce, a to pokazuje, że wspomniani zawodnicy są w stanie powalczyć o medal. Rafał Polaczyk spisał się nieco słabiej zajmując 16 miejsce, ma więc dużą szansę wejść w niedzielę do finału, przypomnijmy, że w 2008 r. gdy Mistrzostwa odbywały się w Roudnicach nad Łabą w Czechach, Rafał zajął 7 pozycję. W dniu jutrzejszym przejazdy zespołowe. Polacy liczą na medal przede wszystkim w konkurencjach C2 oraz C1, gdzie w kwalifikacjach wszyscy zawodnicy zajęli miejsca w czołówce.

  Z pozostałych reprezentantów bardzo dobrze w C2 spisała się dwójka braci Brzezińskich obecnie reprezentujących AZS AWF Kraków, którzy okazali się bezkonkurencyjni, wygrywając kwalifikację z ponad 3,5 sek. przewagą. W C1 natomiast zawodnicy Startu Nowy Sącz, Kacper Gondek i Wojciech Pasiut zajęli odpowiednią 6 i 7 lokatę, bardzo dobre czasy przejazdów pokazują, że również stać ich na walkę o medal.

Więcej informacji na oficjalnej stronie zawodów

Wyniki "na żywo" można śledzić w trybie tekstowym.


 
Start strony PDF Drukuj Email
Piątek, 09. Lipiec 2010 09:57

Witamy na nowej stronie Klubu Sportowego "Pieniny" w Szczawnicy

 
<< Początek < Poprzednia 41 42 43 44 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
© 2021