Przekaż 1% podatku

Reklama

Wspierają nas

Aktualności
MŚ Juniorów i Młodzieżowców - Penrith
Piątek, 25. Kwiecień 2014 18:26

W pierwszym dniu finałów, podczas Mistrzostwach Świata Juniorów i Młodzieżowców, Polacy startowali ze zmiennym szczęściem. Trzy medalowe krążki to dobry wynik ale mogło być znacznie lepiej. Po półfinale zawodnicy KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak zajmowali 5 pozycję, fatalny przejazd finałowy spowodował, że rywalizację skończyli na miejscu 8. Bracia Filip i Andrzej Brzezińscy po półfinale na 3 miejscu, ostatecznie zostali sklasyfikowani na 2 pozycji. Na pocieszenie zawodnicy w C2 wygrali w konkurencji zespołowej zdobywając złote medale. Trzeci krążek dla polskiej ekipy został wywalczony przez zespół K1x3 w składzie Rafał Polaczyk , Maciej Okręglak, Michał Pasiut. 


Oficjalne wyniki

 
Krakowskie Slalomy 2014
Wtorek, 15. Kwiecień 2014 21:03

Pomijając Noworoczny Slalom rozegrany w styczniu, Krakowskie Slalomy, które odbyły się w ubiegły weekend były dla kajakarzy właściwym rozpoczęciem sezonu. Brak czołowych zawodników z grupy młodzieżowców, którzy przygotowują się do startu w Mistrzostwach Świata, na olimpijskim torze w australijskim Penrith, nie umniejszył rangi zawodów, a rywalizacja pomiędzy zawodnikami kadry Polski, a przedstawicielami Rosji, Słowacji, Czech, Niemiec i Szwecji była naprawdę interesująca. Na końcowe rezultaty zawodów wpływ miały zarówno sobotnie jak i niedzielne zmagania.


Zawodnicy KS Pieniny spisali się na miarę swoich możliwości. Bardzo dobrze zaprezentował się Krzysztof Majerczak, w sobotę zajął wysokie 7 miejsce w klasyfikacji łącznej pokonując wiele starszych i bardziej doświadczonych zawodników, w niedzielę skończył rywalizację na 13 pozycji. Łączny wynik pozwolił mu na zwycięstwo w kategorii K1 juniorów. Ewa Hurkała w sobotę zajęła 5 miejsce, a w niedzielę 3, takie wyniki również pozwoliły jej na medalową pozycję w klasyfikacji generalnej, zajmując ostatecznie 3 lokatę. Izabella Węglarz w sobotę była na 11 miejscu, a w niedzielę spadła o jedną pozycję. W składzie drużyny Pienin znaleźli się też Wiktor Czaja w C1 (21 i 24 miejsce) i Kacper Majerczak (25 miejsce).

Wyniki sobota

Wyniki niedziela

Łączna klasyfikacja - pierwsza trójka w każdej konkurencji 
Odszedł do wieczności Kazimierz Sowa
Środa, 19. Marzec 2014 12:41

W dniu 16 marca 2014 roku odszedł do wieczności 

ś.p. Kazimierz Sowa

Cześć Jego pamięci!


Pan Kazimierz Sowa był działaczem KS Pieniny i prezesem klubu w latach 1966 - 1976 i 1979 - 1981. Natomiast w ostatnich latach swojego życia był Honorowym Członkiem Zarządu KS Pieniny. Lata jego działalności na stanowisku Prezesa przypadły na okres znacznego rozwoju Klubu, poprawy infrastruktury, rozbudowy przystani, budowy siłowni treningowej. Jest to także okres osiągania przez zawodników bardzo dobrych wyników sportowych na arenie międzynarodowej. Pan Kazimierz był także wieloletnim sędzią kajakowym. Msza św. i uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce na cmentarzu w Szczawnicy 19.03.2014r. o godz. 14:00.

 
Podziękowanie
Wtorek, 25. Luty 2014 14:36

Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc Panu Krzysztofowi Sarata podczas jego trzyletniej, charytatywnej pracy na rzecz Klubu na stanowisku Prezesa. Dziękujemy za cały trud, wkładany zarówno w organizację zawodów, pozyskiwanie sponsorów, modernizację siłowni i budynku przystani, ale także wykonywanie szeregu mniejszych, codziennych spraw pojawiających się w Klubie, realizowanych zawsze z otwartością i chęcią pomocy,  pomimo posiadania licznych obowiązków wynikających z pracy zawodowej.  

Zarząd Klubu Sportowego "Pieniny"

 
Zmiany w Zarządzie Klubu
Wtorek, 25. Luty 2014 01:00

Podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo - Wyborczego mającego miejsce 16.02 wybrano Członków Zarządu KS Pieniny. Skład nowego Zarządu to: Adam Czaja - prezes, Jacek Żebracki - wiceprezes, Zbigniew Węglarz - skarbnik, Wojciech Wiercioch - sekretarz, Zbigniew Czaja - członek zarządu. Nowemu Zarządowi życzymy owocnej współpracy. Przed działaczami Klubu  wiele wyzwań, przede wszystkim organizacja imprez sportowych, takich jak Puchar Burmistrza Szczawnicy dla dzieci i młodzieży (05.07), Memoriał Wernerów (30.08), który będzie również finałowymi zawodami Pucharu Polski w slalomie.

W tym sezonie KS Pieniny powraca także do tradycji rozgrywania w Szczawnicy zawodów w zjeździe. Oprócz Mistrzostw Polski w zjeździe, planowanych na ostatni weekend września, dojdzie tydzień później, do rozegrania Pucharu Polski w biegach długodystansowych podczas Maratonu Papieskiego. Liczymy także, że nowy Zarząd poważnie podejdzie do podtrzymania idei rozgrywania Mistrzostw Polski Młodzików w slalomie i nawiążę w tym celu współpracę z innymi Klubami, ponieważ dotychczasowe dwie edycje tych zawodów przynosiły sporo medali młodym zawodnikom Pienin i wiele tytułów Mistrza Polski, a zawody te obecnie nie są ujęte w kalendarzu PZKaj. 


 
Zgrupowanie w Kościelisku 2014
Poniedziałek, 17. Luty 2014 01:00

Zawodnicy KS Pieniny w dniach 10.02 - 14.02 uczestniczyli w obozie zimowym zorganizowanym w Kościelisku. Obóz był przede wszystkim okazją do realizacji treningów w postaci biegów narciarskich, których z powodu braku śniegu, nie udaje się realizować w Szczawnicy. Podczas zgrupowania rozegrano również wewnętrzne zawody, które były jednocześnie kolejną edycją zawodów w narciarstwie biegowym śladami Staszka Długiego. 

ZDJĘCIA

 
Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze
Wtorek, 04. Luty 2014 15:01

Zarząd Klubu Sportowego "Pieniny" w Szczawnicy ma zaszczyt zaprosić wszystkich członków, sympatyków i kibiców  na Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze, które odbędzie się w dniu 16.02.2014 r. o godzinie 16:00 w budynku Gimnazjum Publicznego w Szczawnicy przy ulicy Głównej 116.


Ogłoszenie
Regulamin Zebrania

 
VI Noworoczny Slalom Równoległy - Kraków 2013
Niedziela, 12. Styczeń 2014 20:15

Pierwsze w tym sezonie zawody zostały rozegrane na torze w Krakowie. Zawody, jak co roku, miały postać slalomu równoległego. Awans do finału, w każdej konkurencji, uzyskały cztery najlepsze czasy. Osada Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak uplasowała się na drugim miejscu w C2, pomimo najszybszego czasu punkty karne nie pozwoliły na zwycięstwo. Na krótkiej trasie, średni czas przejazdu ok. 30 sek, bardzo dobrze spisał się także Krzysztof Majerczak, zajmując 11 pozycję. Zawodnicy pokazali, że liczą się w walce o awans na kwietniowe Mistrzostwa Świata juniorów i U23, które odbędą się na olimpijskim torze w Penrith w Australii. W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli: Klaudia Zwolińska - Start Nowy Sącz (K1 kobiet), Filip i Andrzej Brzezińscy - AWF Kraków (C2 mężczyzn), Justyna Janczy - Spływ Sromowce (C1 kobiet), Wojciech Pasiut - Start Nowy Sącz (C1 mężczyzn), Eryk Lejmel - KKK Kraków (K1 mężczyzn).

Wyniki ze strony organizatora

 
Życzenia świąteczne
Wtorek, 24. Grudzień 2013 12:10

 
Bezpłatne zajęcia na basenie i sali gimnastycznej
Piątek, 20. Grudzień 2013 19:44

Klub Sportowy Pieniny zaprasza uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej na darmowe zajęcia sportowe na basenie i sali gimnastycznej. Zajęcia prowadzone są trzy razy w tygodniu przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli wychowania fizycznego. 


Więcej informacji

 
Zajęcia na basenie
Czwartek, 05. Grudzień 2013 14:15

Od wrześnie do końca listopada został przeprowadzony drugi etap bezpłatnych zajęć na basenie dla dzieci z Gimnazjum w Szczawnicy. Klub Sportowy Pieniny był organizatorem zajęć, które były współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Według nauczycielki szczawnickiego Gimnazjum Pani Doroty Cebuli zajęcia były doskonałą formą aktywnego spędzenia wolnego czasu i cieszyły się zainteresowaniem młodzieży. Uczniowie oprócz poprawiania umiejętności i techniki pływania korzystali ze wszystkich atrakcji wodnych oferowanych przez Park Wodny SOLAR przy Hotelu Solar Spa, a także przez Dom Wczasowy "Budowlani". 

 
V Maraton Szlakiem bł. Jana Pawła II
Niedziela, 06. Październik 2013 19:55

Tradycyjnie już Maraton szlakiem bł. Jana Pawła II rozpoczął się Mszą świętą, którą podobnie jak przed rokiem, odprawił ksiądz Grzegorz Gil. Sportowa cześć zawodów rozpoczęła się od rywalizacji młodzików, którzy mieli do pokonania dystans od Hukoweł Skały do przystani kajakowej. W konkurencji C1 młodzików zwyciężył Artur Kolat ze Startu Nowy Sącz, na czwartym miejscu uplasował się Michał Kalata z Pienin Szczawnica. W C2 młodzików zwyciężyli Konrad Szymanek i Bartosz Kubik wygrywając z Oskarem Maciągą i Wiktorem Czają. W K1 młodziczek z roczników 1999 - 2001 pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Mędoń, a w młodszej grupie (2002 i młodsze) Dominika Brzeska (Start). Rafał Sarata okazał się najlepszy w K1 młodzików (1999 - 2001), trzecie miejsce zajął Kacper Zachwieja, a czwarte Kacper Majerczak. W młodszej grupie Ernest Szczepaniak zajął drugą lokatę, wygrał Piotr Prusak (Start).


Maraton dla starszych uczestników odbył się na trasie ze Sromowiec Niżnych do przystani kajakowej. Najszybciej 15 km odcinek pokonał Jan Węglarz (czas 52:07:19) wygrywając tym samym w konkurencji K1 juniorów, w której drugą lokatę wywalczył Krzysztof Majerczak. W K1 juniorek zwyciężyła natomiast Izabella Węglarz. Oprócz seniorów i juniorów na starcie zawodów stanęli także weterani i turyści. Zawody zostały zorganizowane w ramach zadania publicznego pn. "Kajakarstwo - sposób na aktywny wypoczynek. Wszystkim uczestnikom sobotnich zawodów serdecznie gratulujemy. Miejmy nadzieję, że spotkamy się znów za rok. 

WYNIKI

 
Mistrzostwa Polski w zjeździe - Leśna 2013
Niedziela, 29. Wrzesień 2013 11:32

Kolejna edycja Mistrzostw Polski w zjeździe odbyła się w Leśnej. W piątkowej rywalizacji w sprincie tytuły Mistrza Polski i złote medale zdobyli Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak. Zawody w sprincie zostały rozegrane w formule open, co oznacza jednoczesną rywalizację juniorów i seniorów. W K1 mężczyzn 8 miejsce zajął Jan Węglarz, a 11 Krzysztof Majerczak, natomiast w K1 kobiet Izabella Węglarz uplasowała się na 7 lokacie.

W sobotę zawodnicy przystąpili do rywalizacji w klasycznym sprincie, z podziałem na juniorów i seniorów. Bardzo dobrze spisali się juniorzy w K1. Jan Węglarz zdobył tytuł Mistrza Polski i złoty medal, na drugim stopniu podium stanął Krzysztof Majerczak. Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak w C2 tym razem zajęli 2 miejsce i zdobyli srebrne medale. Izabella Węglarz przegrała nieznacznie walkę o medal, zajmując ostatecznie 4 miejsce.

Niedzielna rywalizacja w zespołach przyniosła brązowy medal zespołowi K1 mężczyzn w składzie: Michał Wiercioch, Jan Węglarz i Krzysztof Majerczak. Gratulacje!

Wyniki piątek

Wyniki sobota

Wyniki niedziela

 
Maraton Papieski 2013
Środa, 25. Wrzesień 2013 20:32

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniach związanych z kolejną edycją Maratonu Papieskiego szlakiem bł. Jana Pawła II, który tradycyjnie zostanie rozegrany na trasie ze Sromowiec Wyżnych do Szczawnicy, a w przypadku młodzików na krótszym dystansie z Równicy do przystani kajakowej. Zawody rozpoczną się Mszą św. przy pomniku poświęconym Janowi Pawłowi II na którą zapraszamy wszystkich szczawniczan.

PLAKAT

PROGRAM

ZAPOWIEDŹ

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

© 2021